Klub Małego Wolontariusza
"Ósemeczka"

Żonkilowa akcja - Pola Nadziei

W listopadzie bieżącego roku szkolnego posadziliśmy przed wejściem naszego przedszkola cebulki żonkili. Kwiaty kiedy wyrosną, wezmą udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji pomóż Im.

Kiermasz Wielkanocny

W  marcu tuż przed mającymi nadejść świętami wielkanocnymi w naszej placówce urządzono kiermasz na rzecz dzieci z Fundacji Pomóż Im. Wychowankowie przedszkola wykonali wspaniałe ozdoby świąteczne, które sprzedano na kiermaszu. Dochód z kiermaszu zasilił konto Fundacji Pomóż Im. Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia akcji serdecznie dziękujemy.

Wizyta przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej

W styczniu dzieci z grupy "Pszczółki" postanowiły odwiedzić podopiecznych Domu Opieki Społecznej. Dzieci na tę okazję przygotowały przedstawienie Jasełkowe. W świetlicy, w której  dzieci występowały zgromadziło się wiele osób: podopieczni starcy Domu Pomocy Społecznej,  kierownik i pracownicy ośrodka. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ dzieci. Na koniec nasi aktorzy zostali nagrodzeni brawami i pierniczkami własnoręcznie wykonanymi przez mieszkańców ośrodka.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W tym roku szkolnym w naszej placówce zorganizowano Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód został przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Pomóż Im. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się w organizacją kiermaszu wykonując przepiękne ozdoby świąteczne. Pieniądze zebrane w trakcie trwania kiermaszu zasiliły konto Fundacji. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca i podzielenie się pieniędzmi w tym szczytnym celu.

Serce za odwagę

W tym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiej, podczas której przygotowaliśmy Pocztówki Świąteczne na rzecz Żołnierzy Kombatantów, którzy brali udział w II Wojnie Światowej. Nasze najstarsze przedszkolaki poprzedzone lekturą książek dotyczących historii dzieci w czasie wojny, a także historii Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej, bardzo chętnie włączyły się w wykonanie tych skromnych prezentów.

Zbiórka żołędzi na rzecz zwierząt z Zoo

W okresie od października do grudnia w naszym przedszkolu zbieraliśmy żołędzie na rzecz podopiecznych Białostockiego Akcentu Zoo. Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta Białegostoku. Nasi wychowankowie i ich rodziny bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Nazbieraliśmy ponad 50 kilogramów tych pysznych dębowych owoców. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Tydzień dobroczynności w przedszkolu

W listopadzie w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka darów na rzecz podopiecznych Fundacji Pomóż Im. Rodzice i wychowankowie przedszkola bardzo chętnie włączyli się do akcji. Dzięki dobremu sercu i hojności rodzin naszych wychowanków potrzebujące dzieci otrzymały książki, zabawki, gry planszowe i materiały papiernicze. Wszystkim ,którzy włączyli się do naszego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

RATUJMY KASZTANY 2017

Klub Małego Wolontariusza „Ósemeczka” w dniach 09 – 27 października 2017 dołączyły do akcji: RATUJMY KASZTANY 2017

"Sprzątanie Świata - Polska 2017"

W dniu 15. 09. 2017 r. przedszkolaki włączyły się do kampanii "Sprzątanie Świata – Polska 2017". "Sprzątanie świata" jest międzynarodową akcją związaną z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. "Nie ma śmieci - są surowce" to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci", czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu mogą być użyte do produkcji różnych wartościowych przedmiotów. Dlatego sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki złożono w wyznaczonym miejscu zbiórki z którego zostaną odebrane. Akcja ta uświadomiła dzieciom, że warto być przyjacielem środowiska.

Podsumowanie "Akcji zbiórki baterii"

PODSUMOWANIE

| 1 | 2 | 3 |   >>