GRUPA  I

wychowawcy: Pani Dorota, Pani Katarzyna
pomoc nauczyciela: Pani Urszula

Wrzesień w grupie Motylków przebiegał pod znakiem adaptacji. Nie jest to proces łatwy ani krótki, jednak powoli, małymi kroczkami zdobywamy zaufanie naszych nowych wychowanków. Podstawa programowa jest realizowana w czterech obszarach: rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. W pierwszym miesiącu najważniejsze jest poznanie nowego otoczenia, kolegów i koleżanek oraz pań pracujących w grupie, stąd dużo miejsca poświęcamy na zabawy integracyjne oraz swobodne. Staramy się zapewnić dzieciom dużo ruchu zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od poznania nazwy grupy, co było okazją do zainscenizowania etapów rozwoju motyla. W pierwszym okresie pobytu dzieci w przedszkolu uczymy się bezpiecznie bawić, korzystać z dostępnych zabawek i pomieszczeń oraz kształtujemy nawyki higieniczne.

grupy