Nasza Patronka

Simona Kossak
 

                          GRUPA  I                  

wychowawcy: Grażyna Korobkiewicz, Bogusława Czyrska,
pomoc nauczyciela: Urszula Nejman

FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

25 KWIETNIA 2018 odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza z " Bożej Iskierki". Dzieci miały okazję obserwować pszczoły przy pracy w szklanym ulu, dotknąć plaster wosku, spróbować miodu i zrobić świece z prawdziwego wosku. Dzieci były zachwycone tak bliskim kontaktem z owadami. Prowadzone zajęcia dostarczyły dzieciom dużo wiadomości przyrodniczych i na pewno niezapomnianych wrażeń.

WIOSNA W " MOTYLKACH"

Już na dobre zawitała wiosna w grupie I " Motylki". Powitaliśmy radośnie długo oczekiwaną wiosnę ekologicznym pokazem mody. Na scenie przedszkolnej prezentowaliśmy piękne przebrania wykonane przez rodziców. Pomysły ekologicznych projektantów były bardzo twórcze, gustowne  zgodne z obowiązującymi trendami mody. Plastikowe butelki, kubeczki, kolorowe filie, kartony, papiery zostały powtórnie wykorzystane do prezentacji stroju ekologicznego. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za przygotowanie dzieci do imprezy przedszkolnej. Potem zaczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci z Paniami w grupie wykonały piękne baranki wielkanocne, które wystawiane były na kiermaszu świątecznym. Wolontariusze z Klubu "Ósemeczka" zbierali w tych dniach fundusze na szczytny cel, pomoc dzieciom z białostockiego hospicjum. Dzieci z " Motylków" z rodzicami mieli też swój wkład. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wsparcie akcji charytatywnej i okazane zainteresowanie wytworami dzieci oraz kiermaszem.

Na spacerach i w ogrodzie przedszkolnym obserwowaliśmy wiosnę wśród otaczającej zieleni, na klombach przedszkolnych, a także obserwowaliśmy ptaki mieszkające wokół przedszkola. Słoneczne i ciepłe dni zachęcają do dłuższych spacerów i pobytu na podwórku. Dzieci mogą pobawić się w piaskownicy, pograć w piłkę, pobawić się na zabawkach terenowych. W sali prowadzimy hodowlę szczypioru z przyniesionych przez dzieci cebulek.

W dniu 25  kwietnia 2018 roku  odbędą się zajęcia edukacyjne przygotowane przez Pasiekę " Boża Iskierka" podczas których dzieci będą mogły poobserować pszczoły w szklanym ulu, a potem wykonać z wosku świecę. Poznają też pracę i strój pszczelarza. To będą bardzo wartościowe zajęcia przyrodnicze, bo nie zawsze można bezpiecznie obejrzeć pszczoły z bliska.

W przedszkolu zawsze jest dużo ciekawych zajęć edukacyjnych, spotkań ze specjalistami, które zaowocują w przyszłości wiedzą o otaczającym świecie. Systematycznie odbywają się też spektakle teatralne i audycje muzyczne, w których uczestniczymy.

styczeń 2018

Rodzicom wychowanków życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018, wszelkiej pomyślności, zdrowia i realizacji wszystkich planów zawodowych i rodzinnych.

 

BAL CHOINKOWY W RESTAURACJI " MOZART"

W związku z organizowanym  Balem Choinkowym w dniu 15 stycznia 2018 roku,  Rodziców dzieci deklarujących chęć zrobienia indywidualnego zdjęcia z Mikołajem, prosimy o przyprowadzenie wcześniejsze dzieci w tym dniu

do przedszkola. Przebrane dzieci w strojach karnawałowych będzie można sfotografować indywidualnie z Mikołajem od godz. 7.30 ( w świetlicy przedszkola).

Ubrania w podpisanych reklamówkach prosimy zostawić w sali u wychowawczyni, by przebrać dziecko po leżakowaniu.

W Restauracji „ Mozart” Bal karnawałowy rozpocznie się o godz. 9.30 dlatego wyjście z przedszkola planujemy o godz. 9.00.

Prosimy Rodziców, aby w tym dniu przyprowadzili dzieci do śniadania do godziny 8. 30

Informujemy, że dzieci pozostawią w przedszkolu akcesoria typu: różdżki, berła, szpady, pierścienie itp. , by nie pogubiły podczas balu.

Z doświadczenia też radzimy, aby dzieci uczestniczyły w Balu Choinkowym bez udziału Rodziców.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Niechaj Dziadek z Babunią tak nam długo żyją,

póki komar i mucha morza nie wypiją,

 A ty mucho, Ty komarze pijcie wodę po woli

 Niech się dziadek i Babcia nażyją do woli.

 

 

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków wychowanków  z grupy I „ Motylki” na uroczystość grupową z okazji Święta Babci i Dziadka, która odbędzie się

 18 stycznia 2018 roku o godz. 14.30

 

Panie i dzieci z grupy I „ Motylki”

 

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

http://www.nowetapety.pl/screen/kartki-swiateczne.jpg

Drzewa pokryte śniegiem puszystym,

Bielutkim, świeżym i bardzo czystym…

na oknach srebrzy się szron, w pierzynie calutki dom…

Renifer Rudolf już grzeje kopyta,

Mikołaj w pospiechu prezenty chwyta…

By Święta wspaniałe jakby z bajek były,

a marzenia wszystkie się spełniły.

Przyjmijcie z rąk Naszych garść życzeń najlepszych.

Niech uśmiech zagości w Waszych domach,

Niech ogarnie Was ciepło wigilijnej świecy,

A jej blask zamieni się w iskierki miłości w oczach.

Wesołych Świąt!

 

Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI WSZYSTKIM RODZICOM WYCHOWANKOM ORAZ DZIECIOM Z GRUPY " MOTYLKI"

 

GRUDNIOWE DNI

 

Grudzień -to miesiąc szczególny w przedszkolu, ale też pełen aktywności i wydarzeń w grupie i w przedszkolu. Przygotowujemy się do akcji charytatywnej na rzecz dzieci z białostockiego hospicjum przy Fundacji " Pomóż IM" i wykonujemy z dziećmi prace plastyczne, które będą eksponowane podczas kiermaszu. Jest to praca indywidualna z każdym dzieckiem, ponieważ uczymy się nowych technik plastycznych a dodatkowo wykonujemy pracę plastyczną z dzieckiem, by cieszyło się z końcowego efektu i nauczyło się, że należy każde działanie przeprowadzić do końca. W dniu 24 listopada uczestniczyliśmy w dwóch ważnych wydarzeniach przedszkolnych: w Dniu Pluszowego Misia, w Świecie Mikołaja. Dzieci prezentowały się na forum przedszkolnym, śpiewając piosenkę o misiu, biorąc udział w konkursach i tańcach z pluszowym misiem. W dniu 6 grudnia braliśmy udział w uroczystości przedszkolnej " Mikołajki", podczas której również nawiązywaliśmy szersze kontakty społeczne z pozostałymi grupami przedszkolnymi, braliśmy udział w konkursach i tańcach. Ale największym przeżyciem było spotkanie z Mikołajem, który wysłuchał każde dziecko i wie co ma przynieść w prezencie.

 Każdy dzień w przedszkolu jest ważny, dzieci  pokonują nieśmiałość, oswajają się z otoczeniem i już widać, ze czują się swobodnie, bezpiecznie- jak w domu. Coraz lepiej wykonują czynności samoobsługowe w łazience, podczas jedzenia  i ubierania się, sprzątają po sobie zabawki. Uczą się dzielić zabawkami podczas wspólnych zabaw w kącikach zainteresowań. I z dnia na dzień " Motylki" stają się bardziej świadomymi, radosnymi przedszkolakami.

 W dniu 14 grudnia 2017 r o godz. 14.30 odbyło się spotkanie świątecznie podczas którego Rodzice i dzieci ubrały wspólnie choinkę w sali grupy " Motylki". Wszystkie ozdoby wykonane podczas warsztatów plastycznych przystroiły świąteczne drzewko w grupie. Choinka jest przepiękna !!! W tym dniu odbyło się również otwarcie kiermaszu świątecznego na którym prezentowaliśmy ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci pod opieką pań z grupy. Cały dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przekazany dzieciom z hospicjum będących pod opieką Fundacji "Pomóż Im" . To była pierwsza akcja charytatywna w ktorej brały udział dzieci z grupy ' Motylki". dzieci muszą wiedzieć, ze podczas świątecznych dni należy pomóc potrzebującym pomocy, a szczególnie dzieciom walczącym z ciężką chorobą. Wrażliwość i empatia jest istotna w kształtowaniu postaw prospołecznych wychowanków.  cią Państwa w grupie dziecka. Grudzień- to piękny czas, aby to wszystko przeżyć wspólnie z dzieckiem podczas wydarzeń przedszkolnych.

 

PRZEDSZKOLAKI PO PASOWANIU

co robiliśmy w październiku i listopadzie ?

Grupa Motylki

Dziś jest nasze pasowanie

Są tu nasze drogie Panie

Już od dzisiaj przyrzekamy

że przedszkole pokochamy.

 

Co dzień bawić się będziemy

I obiadek ładnie zjemy

i uśmiechem przywitamy

Przychodzące po nas mamy.

W dniu 26 października 2017 roku dzieci z grupy I- Motylki podczas uroczystości Pasowania Na Przedszkolaka , w obecności rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków stały się prawowitymi Przedszkolakami " Rumiankowego Przedszkola". Po prezentacji części artystycznej przygotowanej przez panie z grupy, dzieci otrzymały dyplomy i mięciutkie poduszki z imionami wykonane specjalnie na tę uroczystość. O prezenty dla dzieci zadbała Rada Rodziców przedszkola. To był piękny i niezapomniany dzień, ponieważ dzieci zaprezentowały się po raz pierwszy publicznie, przełamały barierę nieśmiałości, lęku przed tym co nowe. Widać było,że proces adaptacji u większości dzieci przebiega bardzo pomyślnie, z czego się bardzo cieszymy. Po uroczystości dzieci otrzymały jeszcze jeden fajny prezent, nowe meble do sali, kącika zabaw. Teraz w naszej sali jest pięknie i kolorowo.

A po uroczystości przyszedł czas na poznawanie otaczającego świata przyrody, nabywania wiedzy i umiejętności podczas zajęć edukacyjnych: z rozwijania mowy i myślenia, pojęć matematycznych, działalności plastycznej, muzycznej i ruchowej. Codziennie spacerujemy, oglądamy jesienne zmiany w przyrodzie, a szczególnie kolorystykę liści z pobliskich drzew, obserwujemy ptaki, które mieszkają w okolicy przedszkola. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje leśnych zwierząt: wiewiórki, jeża, a także sposoby opiekowania się zwierzętami domowymi. Obecnie zanurzyliśmy się w tematykę związaną z szarugą jesienną i sposobem przygotowania się przyrody do nadchodzącej zimy. Prace plastyczne dzieci prezentują na gazetce tematycznej grupy I Motylki. Zapraszamy rodziców do podziwiania twórczości dziecięcej, która jest pracą indywidualną, aby dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą technik plastycznych, sposobów wykonania pracy, a także by wykonana twórczość sprawiała radość dziecku w efekcie końcowym.

Dzieci również w każdy wtorek w zabawach z języka angielskiego, prowadzonych przez Pana Krzysztofa Paszkiewicza . Właściwy dobór metod i forma z wykorzystaniem pacynek, rekwizytów sprawia, ze dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach z Panem Krzysiem.

W poniedziałki dzieci uczestniczą w dodatkowych  zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Panią Emilię Pogorzelską. Uczą się tańczyć, śpiewać , a także rozwijać predyspozycje muzyczne, które prezentują podczas uroczystości.

Uczestniczymy również w wydarzeniach przedszkola- spektaklach teatralnych przedstawionych przez aktorów z Teatru "Co Nieco" oraz Teatru " Pod Orzełkiem", a także audycji muzycznej w wykonaniu muzyków z Filharmonii Białystok.

Drodzy Rodzice wielu uwagi przekładamy do zdrowia dziecka szczególnie w okresie jesiennym , kiedy łatwo się przeziębić. Ważne jest, aby dziecko przychodzące do przedszkola było w dobrej kondycji zdrowotnej. Zdrowie dzieci szczególnie leży nam na sercu ze względu na dobro dziecka i właściwą opiekę w tym okresie, kiedy organizm wymaga odpoczynku w domowym zaciszu i odpowiedniego leczenia, a przede wszystkim zaopiekowania się przez rodziców. Pamiętajmy, że zdrowe dziecko to- dziecko radosne, uśmiechnięte, chętnie podejmujące aktywność  w grupie podczas planowanych zajęć i zabaw.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w Przeglądzie Recytatorskim " Co w  trawie piszczy?", który przebiegnie w 2 etapach.  W dniu 16 listopada odbędzie się etap przedszkolny, wyłaniający z każdej grupy jedno dziecko, które będzie miało zaszczyt wystąpić podczas imprezy o zasięgu wojewódzkim w dniu 23 listopada  2017 roku, organizowanej od lat w naszym przedszkolu. Na te piękną imprezę przyjadą dzieci, nauczyciele i rodzice z innych białostockich i podlaskich przedszkoli oraz honorowi goście. Rodzice muszą przygotować jeden wiersz o tematyce przyrodniczej pod hasłem "Na skraju puszczy" i zgłosić dziecko do wychowawczyni podając tytuł wiersza i autora. Warto poświęcić ten czas wspólnej nauki wiersza razem z dzieckiem, by wesprzeć go w kroczeniu drogą, gdzie będzie zdobywało nowe doświadczenia, relacje społeczne i zaprezentuje swoje predyspozycje i talenty na forum przedszkolnym i o zasięgu miejskim.

 W dniu 24 listopada 2017 roku dzieci wezmą udział w uroczystości przedszkolnej "Dzień Pluszowego Misia". W tym dniu każde dziecko będzie przebywać ze swoim ulubionym misiem i weźmie udział w zabawie przygotowanej przez panie z przedszkola.

Zapraszamy rodziców do śledzenia ogłoszeń zamieszczanych na gazetce grupowej.

Obecnie uczymy się jesiennej piosenki:

" Płyną chmurki płyną mgiełki

deszcz rozsypał swe perełki,

 cały świat w deszczu pływa.

jesień jesień prawdziwa

Płynął chmurki,

 deszcz na dworze,

 czas parasol już otworzyć

cały świat w deszczu pływa,

jesień , jesień prawdziwa

WRZESIEŃ 2017                       

 

,,Do przedszkola idzie maluch, tup tup, tup tup

Wszyscy dziś malucha chwalą, tup tup, tup tup ....."


..... i dla nas nadszedł czas, aby poznać to magiczne miejsce, jakim jest przedszkole. Jesteśmy najmłodszą grupą ale mimo to dzielnie stawiamy pierwsze kroki wśród starszych dzieci.
Wrzesień mija nam pod hasłem adaptacji: poznajemy nowych kolegów, nasze panie, sale przedszkolne i plac zabaw. Codziennie uczestniczymy w zajęciach muzyczno-ruchowych, plastycznych i innych rozwijających nasze umiejętności skupiania uwagi, koordynacji ruchowej i mowę. Chętnie bawimy się na świeżym powietrzu, spacerujemy w okolicy przedszkola, aby poznać najbliższą okolicę i przyjrzeć się zmieniającej przyrodzie. Z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej samodzielni, zaradni, chętnie pomagamy sobie nawzajem. Mniej tęsknimy za mamą i tatą a przedszkole po woli staje się naszym ,,drugim" domem. 

Obejrzeliśmy już pierwszy przedszkolny teatrzyk, który przybliżył nam legendy polskie. Uczestniczyliśmy również w kolorowym przemarszu po ulicach osiedla, który zorganizowano z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
 

,,Tak wygląda świat nasz mały, świat magiczny - doskonały!"
 

 

           
grupy
Przedszkole Samorządowe nr 77 "Rumiankowe Przedszkole" im.Simony Kossak w Białymstoku
ul. Rumiankowa 15, 15-665 Białystok   
tel: 85 661-38-55 ,   e-mail: ps77@um.bialystok.pl