GRUPA  I

wychowawcy: Pani Dorota, Pani Katarzyna
pomoc nauczyciela: Pani Urszula

Wrzesień w grupie Motylków przebiegał pod znakiem adaptacji. Nie jest to proces łatwy ani krótki, jednak powoli, małymi kroczkami zdobywamy zaufanie naszych nowych wychowanków. Podstawa programowa jest realizowana w czterech obszarach: rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. W pierwszym miesiącu najważniejsze jest poznanie nowego otoczenia, kolegów i koleżanek oraz pań pracujących w grupie, stąd dużo miejsca poświęcamy na zabawy integracyjne oraz swobodne. Staramy się zapewnić dzieciom dużo ruchu zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od poznania nazwy grupy, co było okazją do zainscenizowania etapów rozwoju motyla. W pierwszym okresie pobytu dzieci w przedszkolu uczymy się bezpiecznie bawić, korzystać z dostępnych zabawek i pomieszczeń oraz kształtujemy nawyki higieniczne.

PAŹDZIERNIK

Jesień dostarcza wielu tematów do zabaw i zajęć. Przyroda wokół zachęca do ekspresji twórczej: muzycznej i plastycznej, liście ułatwiają zapoznanie się         z większą gamą kolorów, a więc tę podstawową poszerzyliśmy o brązy i pomarańcze w różnych odcieniach.Braliśmy udział w ekologicznej akcji „Ratujmy kasztany” zbierając opadłe liście kasztanowca. Ale nie tylko – sprzątaliśmy nasze podwórko ochoczo i z entuzjazmem.Najważniejszym wydarzeniem było Pasowanie na Przedszkolaka, które pozwoliło nam stać się „pełnoprawnymi” członkami naszej rumiankowej społeczności.

LISTOPAD

Już pod koniec października rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak na małych patriotów przystało uczyliśmy się polskiego hymnu, patriotycznej piosenki i wiersza, rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie, której piękno ma niejedno oblicze: góry, jeziora, morze lasy. Na początku listopada poznaliśmy kulturę ludową poprzez dawne przedmioty codziennego użytku i muzykę.

grupy