GRUPA  I

wychowawcy: Pani Ewelina, Pani Magdalena
pomoc nauczyciela: Pani Urszula

Grupa Motylki wita wszystkich! To my maluszki!

We wrześniu rozpoczęliśmy naszą przedszkolną przygodę. Pierwsze dni nie były dla nas łatwe, trudno było rozstać się z mamą i tatą. Dziś już wiemy, że w przedszkolu jest bardzo fajnie. Wrzesień minął nam pod hasłem adaptacji: poznaliśmy nowych kolegów, nasze panie, sale przedszkolną i plac zabaw. Codziennie uczestniczyliśmy w zajęciach muzyczno – ruchowych, plastycznych i innych rozwijających nasze umiejętności. Chętnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu, spacerując w okolicy przedszkola, aby poznać najbliższą okolicę i przyjrzeć się zmieniającej przyrodzie. Z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej samodzielni, zaradni. Braliśmy udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Wiedzę o ruchu drogowym zastosowaliśmy w praktyce, podczas spaceru w pobliżu naszego przedszkola. Pani przypomniała nam, jak należy zachować się podczas wyjścia. Oglądaliśmy poznane znaki drogowe, obserwowaliśmy ruch uliczny i przeszliśmy przez przejście dla pieszych przestrzegając zasad ruchu drogowego. Wykonaliśmy też prace plastyczne związane z bezpieczeństwem na drodze. W naszej galerii można było podziwiać piękne sygnalizatory świetlne. Uczestniczyliśmy również w kolorowym przemarszu po ulicach osiedla, który zorganizowano z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Motylki zaczęły swoją przygodę z j. angielskim. Pani Agnieszka będzie nas uczyła słówek, piosenek oraz wierszy w j. angielskim. Obejrzeliśmy już pierwszy przedszkolny teatrzyk pt. „Królem być i przyjacielem”. Bajka o tym, że wszystkich należy traktować życzliwie by mieć przyjaciół.

Z życia grupy

grupy