GRUPA IV "Sowy"


CZERWIEC

     Rozpoczął się ostatni miesiąc pobytu w przedszkolu. Jest nam smutno, że pożegnamy się z młodszymi kolegami i koleżankami oraz naszymi drogimi paniami. Ale nie ma rady. Od września czeka na nas szkoła. W czerwcu odbyło się kilka uroczystości. Jedną z nich była impreza cukierkowa  z okazji Dnia Dziecka prowadzona na naszym placu zabaw przez aktorów teatru Pod Orzełkiem. Były konkursy, nagrody a co najlepsze na koniec każdy z uczestników otrzymał prawdziwego loda. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią ornitolog, która opowiedziała nam ciekawostki o ptakach. Aby uczcić święto dzieci  odbyła się wycieczka do Zawyk  gospodarstwa agroturystycznego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać zwierzęta m. in. pawiana oraz poskakać na dmuchanych zabawkach. Bardzo nam smakowały kiełbaski, które spożywaliśmy na powietrzu. Czerwiec to  miesiąc, w którym organizujemy Festyn Rodzinny. Tak też było w tym roku. Co prawda pogoda nam nie dopisała, ale i tak fajnie spędziliśmy czas.  Dzięki  tatusiowi jednego z naszych kolegów mogliśmy  podziwiać szybowce na naszym białostockim lotnisku. Ponieważ jesteśmy dobrymi matematykami wzięliśmy udział w olimpiadzie matematycznej. Oczywiście zajęliśmy pierwsze miejsce. To już koniec naszych opowieści. Życzymy słonecznych wakacji i szczęśliwego powrotu z letniego odpoczynku. Na pewno nie zapomnimy o przedszkolu i będziemy je odwiedzali.  

MAJ

     Mija kolejny miesiąc naszego pobytu w przedszkolu. Co w tym miesiącu się działo? Na początku miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki na ulicy Zielonogórskiej. Odbyły się tam zajęcia o zwierzętach egzotycznych. Mieliśmy też okazję brać udział w warsztatach cukierniczych- Cukier- Lukier, podczas których każdy uczestnik miał okazję wykonać lizaki. Wzięliśmy też udział w międzynarodowym  konkursie plastycznym- "Przedszkolaki kochają przyrodę". Za dwa dni okaże się kto otrzymał nagrodę lub wyróżnienie. Do naszego przedszkola zawitał sam Napoleon. Tato jednej z naszych młodszych koleżanek opowiadał nam o tym jak wyglądają przygotowania do rekonstrukcji wydarzeń. Mieliśmy możliwość oglądać pokaz tresury psów. Pieski zademonstrowały swoje umiejętności, które nabyły podczas szkolenia. W maju odwiedził nas żołnierz, który opowiadał jak wygląda dzień w wojsku oraz co należy zrobić aby do wojska się dostać. Czas szybko mija i został tylko czerwiec ostatni miesiąc wspólnych zabaw. Za kilka tygodni się pożegnamy. Przed nami jeszcze wspólny wyjazd, Dzień Rodziny i pożegnanie przedszkola. Na tę uroczystość przygotowujemy piosenki i wiersze.

KWIECIEŃ

     "Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata". Akurat w tym roku trochę to przysłowie się nie sprawdziło. Mieliśmy dużo deszczu, chłodu a letniej pogody ani trochę. Ale się  nie martwimy ponieważ przepiękny miesiąc przed nami- maj. Na pewno mile nas zaskoczy. W mijającym miesiącu braliśmy udział w konkursach plastycznych. Nasze prace nie tylko brały udział w konkursach  w białostockich placówkach , ale też w konkursach ogólnopolskich.  Piękne prace wykonaliśmy na konkurs plastyczny- "Wielkanocne pisanki", " Zajączki, kurki, jajka","Ozdoby wiosenno- świąteczne". Razem z rodzicami niektóre dzieci wykonały prace na konkurs fotograficzny- " Taniec dzieci w obiektywie", " Zwiastuny wiosny". Kilkanaście prac wykonały dzieci na konkurs do biblioteki- "Ulubiony bohater z lektury". Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz książeczkę.  W kwietniu dzieci spotkały się z opiekunem zwierząt ze schroniska. Podopieczni dowiedzieli się dlaczego zwierzęta trafiają do schroniska i jak spędzają w nim czas.  Odwiedziła nas także nasza absolwentka Marianka, która wraz ze swoją młodszą siostrą Julią zaprezentowała tańce, których nauczyła się chodząc na zajęcia z baletu. W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się z zoologiem osobą, która zajmuje się zwierzętami  mieszkającymi na wsi. Oprócz ciekawostek był pokaz multimedialny i każdy uczestnik otrzymał książeczkę o zwierzętach oraz jogurt. 

MARZEC

     Kolejny miesiąc za nami. Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. W marcu zgodnie z przysłowiem mieliśmy różną pogodę. Co ciekawego wydarzyło się w mijającym miesiącu. Odbyliśmy wycieczkę do jednostki straży pożarnej i wzięliśmy udział w zajęciu edukacyjnym z wykorzystaniem sali Ognik. W związku z nadchodzącymi świętami dzieci uczestniczyły w mszy rekolekcyjnej w kościele św. Jadwigi. W tym też miesiącu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami spółki LECH. Poruszony został temat segregacji śmieci. Nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog.Przeprowadziła ona zajęcia dotyczące profilaktyki higieny jamy ustnej. Chętne dzieci wykonały prace plastyczne na konkurs- "Ulubiony bohater bajkowy" oraz "Wesołego alleluja". teraz czekamy na nadchodzące święta.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO PAŃSTWA ZARZECKICH ZA PODAROWANIE NA RZECZ GRUPY PUZZLI 3D ORAZ ZABAWKI EDUKACYJNEJ

LUTY

     Drugi najkrótszy miesiąc roku już za nami. Coraz bliżej wiosna, ale my zimę także lubimy. Prawie codziennie jesteśmy na podwórku czy to na placu zabaw czy też chodzimy z paniami na spacery. W mijającym miesiącu mieliśmy wycieczkę do biblioteki. Pani bibliotekarka zaprosiła nas na spotkanie z Puchatkiem. Odwiedziła nas także pani ornitolog, która powiedziała nam jak i czym dokarmiać ptaki oraz wyświetliła przeźrocza. Aby umilić nam pobyt w przedszkolu panie zorganizowały wyjazd do auli WSFiZ przy ulicy Ciepłej na spektakl -" Wilk i koźlęta". A teraz przygotowujemy się do wyjazdu na Przedszkoliadę Tour. Na pewno miło spędzimy czas. Co tam robiliśmy opowiemy Wam jak wrócimy.

STYCZEŃ

     Pierwszy miesiąc nowego roku rozpoczęliśmy od przygotowań do Dnia Babci i Dziadka. Mieliśmy trochę pracy z wykonaniem prezentów. Ale  było warto  kiedy zobaczyliśmy uśmiechy na Ich twarzach. Musieliśmy też nauczyć się kilku piosenek na Ich Święto oraz przypomnieć sobie nasze role jasełkowe. W połowie miesiąca bawiliśmy się  w Mozarcie  na balu choinkowym, na który  przyszły dzieci w kolorowych strojach karnawałowych. Było co podziwiać. Braliśmy udział w licznych konkursach, tańcach zaś na koniec zabawy spotkaliśmy się z Mikołajem. Teraz trochę odpoczywamy ponieważ część dzieci wyjechało na ferie. Jeszcze tydzień i powracamy do naszych codziennych obowiązków w przedszkolu. Przed nami nauka, żeby dobrze przygotować się do szkoły. 

GRUDZIEŃ

     Ostatni miesiąc obecnego roku zaczęliśmy od przygotowań do jasełek. Wiele czasu poświęciliśmy na naukę pastorałek. Następne tygodnie przebiegały w oczekiwaniu na Mikołaja oraz święta. W grudniu mieliśmy okazję brać udział w konkursie plastycznym- " Święty Mikołaj". Pięć osób z naszej grupy otrzymało nagrody. W ramach religii katolickiej nawiedziliśmy kościół św. Jadwigi gdzie ksiądz zapoznał dzieci z symbolami adwentu. Na początku drugiej połowy grudnia nasza grupa otwierała kiermasz świąteczny. Zaśpiewaliśmy kolędy , zaś Pani Dyrektor powitała zgromadzonych rodziców. Składamy podziękowania rodzicom za przygotowanie stroju dla swojego dziecka. W związku z nadchodzącymi świętami prosimy przyjąć życzenia.

WESOŁYCH, ZDROWYCH, PEŁNYCH CIEPŁA RODZINNEGO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĄ WYCHOWAWCZYNIE

 

LISTOPAD

     Za nami kolejny miesiąc pobytu w najstarszej grupie. W kończącym się miesiącu braliśmy udział w konkursach plastycznych oraz mieliśmy inne atrakcje.Mateusz i Blanka K. wykonali prace plastyczne na konkurs- "Mój zwierzaczek przytulaczek". Odbyła się także VII edycja  wewnątrz  przedszkolnego konkursu recytatorskiego- "Dlaczego w trawie piszczy?". Nagrodę otrzymał Miłosz. Gratulujemy. Mieliśmy też okazję brać udział w  spotkaniu z pracownikiem fundacji pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi. Niedawno mieliśmy wyjazd do kina Forum na przedstawienie teatru z Wrocławia. Mateusz oraz Alicja wykonali prace na konkurs- "Listy do Św. Mikołaja". Rozstrzygnięcie odbędzie się w galerii Zielone Wzgórza. Życzymy powodzenia. W ostatnich dniach odwiedzili nas absolwenci naszego przedszkola a obecnie uczniowie SP Nr 21. Przygotowali oni spotkanie o tematyce patriotycznej. 25.11. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu odbyły się z tej okazji liczne konkursy z nagrodami. Ale życie w przedszkolu to nie tylko same atrakcje. Poznajemy coraz więcej liter, potrafimy posługiwać się znakami- <,>,=. oraz dodawać i odejmować. Przed nami miesiąc pełen pracy a mianowicie przygotowanie do kiermaszu oraz jasełek. Ale najbardziej czekamy na prezenty od Mikołaja.

PAŹDZIERNIK

     Mija kolejny miesiąc naszego pobytu w przedszkolu. W październiku mieliśmy okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym- "Pluszowa opowieść o przyjaźni". Dzieci z naszej grupy uczciły Dzień Edukacji Narodowej występami. Były wiersze, krótka inscenizacja, piosenki i tańce. Na koniec dzieci wręczyły pracownikom przedszkola laurki. Za miłe słowa dzieci zostały nagrodzone brawami zaś Pani Dyrektor poczęstowała dzieci cukierkami. Chętne dzieci wykonały prace na konkurs  plastyczny- "Jesienne barwy przyrody" oraz prace  o tematyce  religijnej- " Różaniec przez Maryję do serca Pana Jezusa". Bardzo nam się podobało spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej, którzy opowiadali nam o swojej pracy, na przykładzie filmu pokazali niewłaściwe zachowanie ludzi w stosunku do psów. Jednak najlepszym momentem było przyprowadzenie przez pracownika straży miejskiej owczarka belgijskiego, który pokazał w jaki sposób wykonuje komendy swojego pana. W październiku nasze dwie koleżanki z grupy wzięły udział w Festiwalu Piosenki Jesiennej. Oprócz naszych ulubionych zabaw zarówno w przedszkolu jak i na podwórku  dużo w przedszkolu się uczymy. Znamy coraz więcej liter. Potrafimy wskazać litery- o,a, m,i,e zarówno wielkie jak i małe.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO PANI SYLWII ROZWADOWSKIEJ

ZA POMOC W DOWOZIE DZIECI NA KONKURS PIOSENKI.

 

WRZESIEŃ

 

     Nasza grupa liczy 25 osób. Wszystkie dzieci to obecne 6- latki. Już za rok o tej porze będziemy w szkole i miło będziemy wspominać pobyt w przedszkolu.W wolnych chwilach na pewno odwiedzimy nasze Panie. Co wydarzyło się w tym miesiącu. Odwiedził nas teatr i uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. " Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie". W tym też miesiącu odbyła się akcja- Sprzątanie świata. Razem Z Panią udaliśmy się na teren poza przedszkolem, otrzymaliśmy rękawice oraz foliowe worki i zaczęliśmy zbierać śmiecie. Trochę się tego uzbierało. Również nasze młodsze koleżanki i koledzy brali udział w tej akcji. 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci ze wszystkich grup przemaszerowały ulicami naszego osiedla machając kolorowymi wstążkami oraz srebrnymi pomponami. Wyglądało to wspaniale. Szkoda że za rok taka impreza odbędzie się bez nas. Przedstawiciele naszej grupy w tym dniu byli na stadionie. Odbyło się tam spotkanie z Panem Prezydentem Białegostoku, wspólne zdjęcie, wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego ale najbardziej podobały nam się zabawy na dmuchańcach oraz wspólne tańce z dziećmi z innych przedszkoli i żłobków. Jutro zaś odwiedzą nas nasi rodzice. Zaprosiliśmy ich na zajęcie otwarte, na którym pokażemy jak prawidłowo wprowadzamy literę.

wychowawczynie: Grażyna Korobkiewicz, Anna Sosnowska


Z życia grupy

Zbieramy GrzybySprzątamy światPiłka NożnaAudycja MuzycznaZajęcia otwarte


 
grupy
Przedszkole Samorządowe nr 77 "Rumiankowe Przedszkole" im.Simony Kossak w Białymstoku
ul. Rumiankowa 15, 15-665 Białystok   
tel: 85 661-38-55 ,   e-mail: ps77@um.bialystok.pl