GRUPA II

nauczyciele: Pani Dorota, Pani Jolanta

Z życia grupy

Witamy serdecznie Rodziców grupy II ,,Żabki"

We wrześniu pojawiła się nowa pani Jolą, więc wrzesień upłynął na poznawaniu dzieci i ciekawych zabawach z kolorem zielonym. Malowaliśmy farbami, tworzyliśmy kolor zielony poprzez łączenie barw (żółtej i niebieskiej) na małych i dużych płaszczyznach, wycinaliśmy, przyklejaliśmy, lepiliśmy z masy solnej, którą sami przygotowaliśmy z soli, mąki i wody.

Poznawaliśmy zasady i reguły zachowania w grupie, uczyliśmy się autoprezentacji. Zacieśnialiśmy więzi z rówieśnikami  i poznawaliśmy nowe dzieci, które do nas dołączyły. Poznawaliśmy również siebie, rozwijaliśmy orientację w schemacie ciała, rozmawialiśmy o uczuciach, emocjach towarzyszących nam każdego dnia.

Braliśmy udział w apelu przedszkolnym w związku z 80 rocznicą napaści Rosji na Polskę, śpiewaliśmy hymn, robiliśmy flagi Polski. Było bardzo uroczyście.

Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, maszerując ulicami osiedla.

Poznaliśmy koło - figurę geometryczną i umiemy ją malować farbami i tworzyć z paska papieru.

Spotkaliśmy się z siatkarkami reprezentacji AZS Białystok i wspólnie z nimi bawiliśmy się piłkami. To było miłe spotkanie zwłaszcza, że wśród siatkarek była mama Lidii Anna G. Dziękujemy jej serdecznie za wspaniałe zabawy i prawdziwą rozgrzewkę siatkarską.

Przywitaliśmy Jesień. Szukaliśmy jej oznak  podczas spacerów i zabaw na placu przedszkolnym. Poznaliśmy drzewa liściaste tj. klon, dąb, lipa, kasztanowiec, jarząb, brzoza i owoce tych drzew. Obserwowaliśmy grzyby  rosnące w ogrodzie przedszkolnym (maślaki, pieczarki i inne niejadalne). Bawiliśmy się nasionami drzew, zakopywaliśmy je w różnych miejscach ogrodu, zgrabialiśmy opadłe  liście.Jesień to czas zabawy, spacerów, radości.

Zawitał do nas teatr Co Nieco ze spektaklem pt. „Królem być”, ukazującym wartości moralne tj. przyjaźń, bezinteresowność, życzliwość.

Zabawom relaksacyjnym towarzyszyła muzyka włoskiego kompozytora późnego baroku Tomaso Albinioni.

Z życia grupy

Piątek, 8 listopada

Zajęcia edukacyjne w grupie Żabki

w dniu 8 listopada 2019 r śpiewaliśmy hymn państwowy

Spotkanie z siatkarzami

W grupie II Żabki odbyło się spotkanie z mamą Lidki, która z młodszymi koleżankami pokazała jak trenują siatkarze. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych. Dziękujemy serdecznie Pani Annie

Konkurs recytatorski wewnątrzprzedszkolny- Co w trawie piszczy?

Z II grupy Żabki laureatem konkursu recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"- został Kamil

grupy