GRUPA II

nauczyciele: Pani Dorota, Pani Jolanta

Z życia grupy

W listopadzie uczestniczyliśmy :

- w obserwowaniu zjawisk atmosferycznych związanych z późną jesienią

- w zajęciach wprowadzających nas w listopadowy nastrój; poznaliśmy piosenki tj. Pan Listopad, Płyną chmurki

- zajęciach  rozbudzających naszą świadomość narodową i szacunku do symboli narodowych

- w uroczystym apelu upamiętniającym 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

- w spektaklu teatralnym pt. „Lekcja o Polsce” Teatru „Pod Orzełkiem”

- w X edycji przeglądu recytatorskiego „Co w trawie piszczy”? PS 77

- w konkursie plastycznym  ph „Nasz przyjaciel miś” PS77

- w konkursie plastycznym ph „Wędrówki po Podlasiu” PS79

- w obchodach 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

- w obchodach Dnia Pluszowego Misia

- w zajęciach o naszych ulubieńcach, czyli zwierzętach domowych; rozwijających opiekuńczy stosunek do zwierząt

- w spotkaniu w zakresie doradztwa zawodowego z cyklu „Bliskie spotkania z przyrodą” - z miłośnikiem kotów  Panem Łukaszem B , tatą Kamila B. w ramach rozwijania opiekuńczego stosunku do zwierząt oraz zapoznania z wyglądem i zwyczajami kota , sposobem postępowania z nim

- w cyklicznych spotkaniach z absolwentami naszego przedszkola  tj. Oliwią K. , która podzieliła się z dziećmi swoimi umiejętnościami ruchowymi, sukcesami tanecznymi  i bawiła się z nami w przygotowane przez siebie zabawy

- w akcji charytatywnej „Worek Świętego Mikołaja”

- w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka ( 4 dzieci z naszej grupy)

- w doświadczeniach z wodą oraz tworzeniu koloru szarego dwoma sposobami

Serdecznie  dziękujemy  Panu Łukaszowi Bezubik, tacie naszego Kamila,

za poświęcony czas i inicjatywę na rzecz rozwijania zainteresowań przyrodniczych i opiekuńczego stosunku do kotów

W październiku uczestniczyliśmy :

- w spektaklu teatralnym teatru Co Nieco pt. „Królem być”

- mieliśmy okazję uczestniczyć  w zabawach interaktywnych w Krainie Piratów

- w hucznych obchodach Dnia Edukacji Narodowej

- gościliśmy absolwentów naszego przedszkola: Asię S, Kamilę S,  Zosię S , które miło wspominały pobyt w naszym przedszkolu  i w ramach inicjatywy „Dzieci Dzieciom” dzieliły się swoimi umiejętnościami muzycznymi, czytelniczymi,  wiadomościami przyrodniczymi

- poznawaliśmy jesienne dary parku lasu i ogrodu

- uczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste i liściaste

-  w zajęciach z ratownictwa medycznego

- w ciekawych zajęciach w mobilnym planetarium

We wrześniu pojawiła się nowa pani Jola, więc wrzesień upłynął na poznawaniu dzieci i ciekawych zabawach z kolorem zielonym. Malowaliśmy farbami, tworzyliśmy kolor zielony poprzez łączenie barw (żółtej i niebieskiej) na małych i dużych płaszczyznach, wycinaliśmy, przyklejaliśmy, lepiliśmy z masy solnej, którą sami przygotowaliśmy z soli, mąki i wody.

Poznawaliśmy zasady i reguły zachowania w grupie, uczyliśmy się autoprezentacji. Zacieśnialiśmy więzi z rówieśnikami  i poznawaliśmy nowe dzieci, które do nas dołączyły. Poznawaliśmy również siebie, rozwijaliśmy orientację w schemacie ciała, rozmawialiśmy o uczuciach, emocjach towarzyszących nam każdego dnia.

Braliśmy udział w apelu przedszkolnym w związku z 80 rocznicą napaści Rosji na Polskę, śpiewaliśmy hymn, robiliśmy flagi Polski. Było bardzo uroczyście.

Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, maszerując ulicami osiedla.

Poznaliśmy koło - figurę geometryczną i umiemy ją malować farbami i tworzyć z paska papieru.

Spotkaliśmy się z siatkarkami reprezentacji AZS Białystok i wspólnie z nimi bawiliśmy się piłkami. To było miłe spotkanie zwłaszcza, że wśród siatkarek była mama Lidii Anna G. Dziękujemy jej serdecznie za wspaniałe zabawy i prawdziwą rozgrzewkę siatkarską.

Przywitaliśmy Jesień. Szukaliśmy jej oznak  podczas spacerów i zabaw na placu przedszkolnym. Poznaliśmy drzewa liściaste tj. klon, dąb, lipa, kasztanowiec, jarząb, brzoza i owoce tych drzew. Obserwowaliśmy grzyby  rosnące w ogrodzie przedszkolnym (maślaki, pieczarki i inne niejadalne). Bawiliśmy się nasionami drzew, zakopywaliśmy je w różnych miejscach ogrodu, zgrabialiśmy opadłe  liście.Jesień to czas zabawy, spacerów, radości.

Zawitał do nas teatr Co Nieco ze spektaklem pt. „Królem być”, ukazującym wartości moralne tj. przyjaźń, bezinteresowność, życzliwość.

Zabawom relaksacyjnym towarzyszyła muzyka włoskiego kompozytora późnego baroku Tomaso Albinioni.

Z życia grupy

Piątek, 8 listopada 2019 r.

Zajęcia edukacyjne w grupie Żabki

w dniu 8 listopada 2019 r śpiewaliśmy hymn państwowy

Spotkanie z siatkarzami

W grupie II Żabki odbyło się spotkanie z mamą Lidki, która z młodszymi koleżankami pokazała jak trenują siatkarze. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych. Dziękujemy serdecznie Pani Annie

Konkurs recytatorski wewnątrzprzedszkolny- Co w trawie piszczy?

Z II grupy Żabki laureatem konkursu recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"- został Kamil

grupy