GRUPA II

pomoc nauczyciela: Pani Bożena

Z życia grupy

Listopad w przedszkolu

Listopad rozpoczęty. To czas, w którym szczególnie dużo uwagi poświęcamy na poznawanie narodowości polskiej. Szykujemy się do wielkiego wydarzenia, którym są obchody setnej rocznicy niepodległości Polski. Wykonaliśmy wiele prac, którymi przyozdobiliśmy naszą salę i przedszkolne korytarze. Kasia wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym w naszym przedszkolu. Uczymy się hymnu, a także wierszy o charakterze narodowościowym. Przeglądamy albumy z polskimi krajobrazami. Poznajemy stroje i zabawy ludowe. Słuchamy utworów muzycznych o tematyce patriotycznej. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce do urzędu pocztowego, w czasie, której wysłaliśmy pocztówkę z życzeniami z okazji Dnia Niepodległości.

Codziennie jesteśmy na podwórku. Zagrabiamy liście, gramy w piłkę, podziwiamy jesień.

Wzięliśmy udział w konkursie recytatorskim. Wiersze recytowali: Iza, Kasia, Ola T. , Ola K., Marysia, Radek, Kamil, Mateusz, Julia, Hania M., Karolina. Dzieci pięknie deklamowały wiersze, które przygotowały we współpracy z rodzicami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci drobnych upominków, a także pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Do następnego etapu- przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowała się Kasia.

Październik w przedszkolu

W tym miesiącu mieliśmy okazję spotkać panią Jesień. Przyniosła nam do przedszkola kolorowe listeczki, szyszki, kasztany, żołędzie, jarzębinę, a także gałązki z lasu i z parku. Wszystkie dary jesieni, które zgromadziliśmy przy pomocy rodziców, wykorzystaliśmy do ułożenia jesiennych stroików, które zdobią naszą salę.

Nauczyliśmy się nazw kolorów występujących jesienią: żółty, brązowy, czerwony, różowy, pomarańczowy.

Nazywaliśmy owoce i warzywa.

Malowaliśmy farbami plakatowymi przy użyciu palców, pędzli, a także farbami w sztyfcie, używaliśmy różnych rodzajów kredek: pastelowych, woskowych, ołówkowych.

Nauczyliśmy się wielu piosenek i wierszy, a także poznaliśmy zabawy muzyczne.

Dużo ćwiczymy i spacerujemy na podwórku. Zagrabiamy liście w naszym ogrodzie przedszkolnym uczymy się dbałości o nasze najbliższe otoczenie.

Uczymy się wycinać nożycami. Zaczynamy od prostych kształtów takich jak koło. Trening w domu jest miłą kontynuacją zajęć w przedszkolu.

Wzięliśmy udział w audycjach muzycznych, a także w spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Odwiedził nas tata Franka - Pan Seweryn Dobkowski, który przybliżył nam zawód - Mechanika samochodowego.

Odwiedziła nas mama Julii - Pani Marlena Małgorzata Rowińska, która przybliżyła nam zawód - architekt elementów i instalacji budowlanych.

Najważniejsze wydarzenie, które miało miejsce w październiku to pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość przebiegła we wspaniałej atmosferze. Na sali tłumy gości, mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie - wszyscy którym świat naszych przedszkolaków nie jest obcy. Dzieci dzielnie występowały. Prezentowały na scenie umiejętności, które nabyły przez ostatnie dwa miesiące w przedszkolu.Na zakończenie była doniosła chwila - pasowanie z rąk pani dyrektor i miłe upominki w postaci słodkich lizaków, dyplomów i kubeczków z żabkami.

Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci

Szanowni Państwo,

W okresie jesienno - zimowym

zadbajmy o samodzielność naszych dzieci.

Podarujcie Państwo swoim pociechom:

wygodne buty, rękawice z jednym palcem, kominy zamiast szali i chustek.

Uzupełniajcie regularnie szufladę z ubraniami na zmianę.

Wszystkie te czynności sprawią, że Wasze dzieci będą czuły się

w przedszkolu miło i komfortowo.

Serdecznie dziękujemy

Panu Sewerynowi Dobkowskiemu - tacie Franka

za zainteresowanie sprawami grupy II Żabki

i udział w zajęciach dotyczących kształcenia zawodowego dzieci

Pani Marlenie Małgorzacie Rowińskiej - mamie Julii

za poświęcenie swojego czasu

i przygotowanie spotkania dotyczącego kształcenia zawodowego dzieci.

Wrzesień w przedszkolu

Witamy w przedszkolu.

Dzieci z grupy "Żabek" rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę. Początki, jak to zwykle bywa, są trudne, ale panie dokładają wszelkich starań, aby dzieci szybciej i łatwiej zaadoptowały się do nowej sytuacji.

Nasze przedszkolaki uczą się spacerować w parach. Codziennie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Umiemy już siedzieć w kole, zrobić pociąg. Uczymy się sprzątać po wspólnej zabawie, trenujemy rączkę: zrobiliśmy już dwie prace plastyczne, układaliśmy obrazki z kasztanów. Uczymy się skupiać uwagę, staramy się słuchać czytanych nam przez panią książek.

Lubimy też leżakować, bo wtedy pani śpiewa nam kołysanki, tuli do snu.

Dużo czasu spędzamy podczas nauki czynności higienicznych i samoobsługowych.

W naszym przedszkolu pełno jest różnych atrakcji: mamy zajęcia z języka angielskiego, tańca, odwiedził nas też teatr pacynkowy. ;)

Październik w przedszkolu

Wrzesień w przedszkolu