GRUPA II

wychowawczynie: Ewa Wróblewska, Agnieszka Maślińska

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym !!!!

Znalezione obrazy dla zapytania dziękujemy

Panu Tycjanowi Kulesza

za pomoce dydaktyczne do zabaw matematycznych i języka angielskiego

Pani Marcie Lech za zabawki i książeczki edukacyjne

Pani Annie Zatorskiej za wsparcie akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom"

WRZESIEŃ

Pierwszy września powitaliśmy w nowej sali i w nowym składzie dziecięcym oraz kadrowym. Po wakacjach dołączyli do nas: Zosia, Hania, Filip Ch., Filip B., Piotrek oraz Pani Agnieszka. Wrzesień minął nam pod hasłem integracji społecznej i adaptacji do warunków w Żabkowej sali. Oswajaliśmy się z najbliższym otoczeniem: mamy przydzielone miejsca przy stolikach, szuflady z imieniem i znaczkiem rozpoznawczym. Poznaliśmy kąciki tematyczne i zabawki w naszej sali, założyliśmy kącik przyrodniczy wzbogacony o dary jesieni własnoręcznie przez nas nazbierane. Przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy w przedszkolu i w ogrodzie, stworzyliśmy Kodeks Wzorowego Przedszkolaka. Rozmawialiśmy o uczuciach, staraliśmy się rozpoznawać i nazywać podstawowe emocje adekwatnie do sytuacji. Ćwiczyliśmy orientację w schemacie własnego ciała, lokalizowaliśmy łokieć, kostkę, piętę, nadgarstek, brwi, powieki. Cały czas doskonalimy czynności samoobsługowe w szatni i toalecie, samodzielnie spożywamy posiłki i kontynuujemy trening czystości i porządku – pełnimy role dyżurnych podczas mycia rąk, sprzątania półek z zabawkami.

We wrześniu poznaliśmy kilka zabaw integracyjnych, nauczyliśmy się piosenek pt. ,,Jestem sobie przedszkolaczek”, ,,Jesienne listki” oraz wiersza pt. ,,Grzeczne słówka”, graliśmy na instrumentach perkusyjnych przy utworze muzyki klasycznej (instrumentacja muzyczna). Uczestniczyliśmy w co tygodniowych zajęciach rytmiki, mażoretek oraz języka angielskiego. Potrafimy się w języku obcym przywitać i pożegnać, podziękować, przeprosić, poprosić o coś, poznaliśmy kolory i liczebniki, a to wszystko w formie zabawy. Wspominaliśmy także miejsca naszych wakacyjnych wyjazdów.

Żabkowa sala z każdym tygodniem staje się coraz bardziej kolorowa, przede wszystkim za sprawą naszych prac plastycznych, które stanowią element dekoracji naściennej. Z odcisków dłoni powstały liście jesiennego drzewa, ściana serc dla przyjaciela, bohaterowie cyklu ,,Kolorowy start”: Lena i Mikołaj. Stworzyliśmy także ilustracje na podstawie bajki relaksacyjnej do pierwszej grupowej książeczki. W wolnym czasie dużo rysujemy, wyklejamy, wycinany, a wytwory naszej pracy można obejrzeć w Kąciku Przedszkolnej Twórczości.

We wrześniu mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. ,,Kłopoty wiewiórki Basi”, kształtować postawę proekologiczna poprzez aktywny udział w akcji ,,Sprzątanie świata” (15.09). W ramach programu ,,Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas mama Oskara, Pani Anna Zatorska. Na sportowo, muzyczno-plastycznie i ,,zielono” obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były konkursy z nagrodami, konkurencje zręcznościowe i zadania plastyczne a na koniec dyskoteka i spacer.

Z życia grupy

Spotkanie z Paniami Policjantkami

Nasze jarzynowe stworki :)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka