Grupa III ,,Pszczółki"

wychowawczynie: Pani Grażyna i Pani Ania

Z życia grupy

GRUDZIEŃ

Grudzień obfitował w wiele atrakcji. Na początku miesiąca obchodziliśmy imieniny św. Mikołaja. W związku z tym Panie przygotowały konkursy, zagadki oraz nagrody. Część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym. Wykonały postać Mikołaja. Najlepsze prace zostały nagrodzone. W grudniu odwiedziła nas Pani Marta S. z Wodociągów Białostockich, która przeprowadziła zajęcie  pt. "Historia kropelki wody". Prowadząca przybliżyła nam skąd mamy wodę, jak należy ją oszczędzać. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wodę przechowujemy i jak woda jest uzdatniana. Była też gra planszowa, w której brały udział wszystkie dzieci z grupy. Mieliśmy też zaszczyt gościć tatę naszego kolegi Pana Radosława R. Opowiedział nam  o pracy strażaka.  W grudniu odwiedziliśmy salę zabaw Kroko Spoko. Fajna zabawa  dała nam dużo radości. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie prac na kiermasz świąteczny. Mieliśmy też za zadanie nauczyć się ról  i słów pastorałek na występ jasełek.  Występ  się udał i wszystkim  się podobał. Otrzymaliśmy dużo braw. Przed nami święta, na które czekamy. Wierzymy, że każdego z nas odwiedzi św. Mikołaj z wieloma prezentami.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.
Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz Nowego Roku życzą panie- Grażyna, Ania, Irena.

DZIĘKUJEMY

Państwu Zofii i  Radosławowi R.  za pomoc w organizacji wyjścia do Kroko Spoko oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Pani Anecie F. i jej córkom Madzi oraz Ani za  dekoracje w postaci szyszek na choinkę.

Pani Magdalenie P.- za dostarczenie  elementów dekoracyjnych na okna.

LISTOPAD

Za nami listopad. W minionym miesiącu w przedszkolu dużo się działo. Odbył się przegląd recytatorski- "Przyroda w czterech porach roku". Nagrodę z naszej grupy zdobyła Zuzia za wiersz "Jesienią" Marii Konopnickiej.  W związku z obchodami święta Odzyskania Niepodległości w piątek 8.11. na korytarzu przedszkolnym zgromadziły się wszystkie dzieci i personel  z przedszkola, żeby o godzinie 11.11. wspólnie odśpiewać hymn państwowy. Ponieważ w listopadzie obchodziliśmy 30- lecie uchwalenia Praw Dziecka musieliśmy się do tego przygotować. Nasze Panie rozmawiały z nami na temat praw dzieci, wykonaliśmy z papieru swoje postacie, które zdobią naszą salę i korytarz. 20.11. był dniem, w którym na boisku przy amfiteatrze spotkaliśmy się z wychowankami placówek przedszkolnych z osiedla i podając sobie ręce utworzyliśmy Łańcuch Przyjaźni. W tym dniu dominującym kolorem był niebieski.   25.11. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Dzieci przyniosły swoje ulubione misie. Były liczne konkursy sprawnościowe, wokalne, plastyczne. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało lubisia.   Część dzieci z naszej grupy wzięła udział w konkursie plastycznym- Podróże po Podlasiu. Teraz czekamy może ktoś z nas otrzyma nagrodę?

PAŹDZIERNIK

Mija drugi miesiąc pobytu w grupie Pszczółki. Bardzo wesoło spędzamy czas w przedszkolu. Panie prowadzą ciekawe zajęcia, z których dużo się dowiadujemy, spędzamy też czas na podwórku. W październiku  chętne dzieci brały  udział w wykonaniu prac plastycznych na konkurs- Barwy jesieni. Jeździliśmy też do galerii na wystawę interaktywną- Wyspa Piratów.  Odwiedziło nas w przedszkolu mobilne planetarium, w którym obserwowaliśmy zjawiska astronomiczne - układ słoneczny, gwiazdozbiory, satelity  oraz zjawiska  zachodzące na niebie w nocy. Bardzo ciekawe były zajęcia edukacyjne - Szpital Pluszaka prowadzone przez ratownika medycznego z grupy Medicus. Uzyskaliśmy wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, znamy numery alarmowe, wiemy jak należy zachować się podczas wizyty u lekarza i podczas pobytu w szpitalu. Dużo ciekawych rzeczy dzieje się w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę.

WRZESIEŃ

Witamy wszystkich po wakacjach.  Mija pierwszy miesiąc pobytu w grupie 5- latków. Jesteśmy już starszakami. W tym roku dołączyli do nas nowi koledzy, zaś niektórzy  odeszli do 6- latków. W tym miesiącu opowiadaliśmy jak spędziliśmy wakacje, gdzie byliśmy, co robiliśmy. Niektórzy z nas przynieśli wakacyjne pamiątki. We wrześniu wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata jak i maszerowaliśmy ulicami osiedla obchodząc w ten sposób Dzień Przedszkolaka. We wrześniu  przypomnieliśmy zasady zachowania się w przedszkolu, rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy i chodniku oraz dzieliliśmy  dary jesieni na owoce i warzywa. Codziennie jesteśmy  na podwórku. Cieszymy się, że znowu jesteśmy w przedszkolu i miło spędzamy czas z kolegami i koleżankami.

DZIĘKUJEMY

Pani Sylwii M. za zakup i dostarczenie pojemników.

Państwu Urszuli i Pawłowi W. za wzbogacenie biblioteczki przedszkolnej.

Pani Kindze Z.-K. za dostarczenie tekstylnych elementów dekoracyjnych.

Środa, 27 marca 2019 r.

Projekt numizmatyczny - banknoty