Pszczółki

grupa V

wychowawczynie: Urszula Czykwin, Ewelina Ostrowska

Październik w grupie "Pszczółek"

Nowy miesiąc jest dla naszej grupy bardzo pracowity. Mieliśmy już okazję poznać kilka liter: a, o, m oraz poznajemy cyfry:1, 2, 3.

Była u nas z wizytą pani dyrektor i oglądała zajęcia z wprowadzenia litery. Bardzo podobało jej się w naszej grupie.

W tym miesiącu rozmawiamy o Pani Jesieni, sadach i ogrodach w czasie tej pory roku. Nazywamy warzywa i owoce. Tworzymy zbiory darów jesieni.

Wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym Teatru "Co Nieco" o przygodach Anki Jagodzianki.

Wybraliśmy się z wizytą do Nadleśnictwa Dojlidy. Spotkaliśmy się tam z panią leśnik, która w czasie spaceru po lesie opowiedziała nam wiele interesujących historii na temat mieszkańców lasu. Na swojej drodze spotkaliśmy nawet tropy dzika.

Wzięliśmy udział w przedstawieniu multimedialnym Teatru Show, w wyniku którego część spośród naszych kolegów z przedszkola wcielało się w prawdziwych aktorów, w trakcie nagrywania filmu.

Wrzesień w grupie "Pszczółek"

Nowy rok szkolny przywitaliśmy w towarzystwie 23: sześciolatków i 2: pięciolatków.

Nowy rok szkolny już w pełni. Jesteśmy bardzo zapracowani, bo codziennie czeka na nas wiele rozmaitych wrażeń. Już od pierwszych spotkań zaczęliśmy dzielnie przygotowywać się do naszej szkolnej przygody, która już za rok. Wycinamy, lepimy, rysujemy szlaczki. Pracujemy również w książkach. Dużo rozmawiamy. Nie zapominamy również o relaksie, zwłaszcza poobiednim, w czasie którego nasze panie czytają nam ulubione książki, a także słuchamy muzyki relaksacyjnej.

Uczyliśmy się o zasadach zachowania w przedszkolu i w domu, stworzyliśmy kodeks grupowy. Hucznie obchodziliśmy Święto Przedszkolaka.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w Spektaklu Teatralnym Teatru "Narwal", w którym dowiedzieliśmy się, że trzeba robić zapasy na zimę i być pracowitym.

Wzięliśmy udział w Akcji Sprzątania Świata.

Uczyliśmy się o zmysłach: wąchaliśmy i próbowaliśmy przyprawy, nazywamy już dokładnie części ciała. Jeszcze czasami mylimy stronę prawą i stronę lewą, ale pracujemy nad tym.

Utrwaliliśmy pojęcia przestrzenne: nad, pod, obok, za, przed. Trenujemy nazywanie figur geometrycznych: koło, prostokąt, kwadrat, trójkąt.

Uczymy się o zasadach ruchu drogowego.

Codziennie jesteśmy na podwórku. Spacerujemy nawet w deszczu - z parasolami i w kaloszach, skaczemy po kałużach, nieraz potrzebujemy przebrać się po tej mokrej wędrówce.

Zbieramy dary natury. Mamy już niezłą kolekcję kasztanów. Dziadek Krzysia podarował nam piękny okaz grzyba. Naszą salę zdobią zioła, które chętnie podskubujemy, a także cudne wrzosy, które wprowadzają do wnętrza atmosferę lasu.

Pożegnaliśmy naszego przyjaciela patyczaka Zippiego. Wyprawiliśmy mu piękny pogrzeb w pobliżu naszej kochanej lipki Simony.

Przez chwilę zamieszkał z nami konik polny, ale postanowiliśmy darować mu wolność i wypuściliśmy go na trawę.

Serdecznie dziękujemy

Państwu Chojnowskim - rodzicom Izabeli

za podarowanie na rzecz grupy Pszczółki zabawek.

Państwu Mieleszko - rodzicom Filipa

za podarowanie na rzecz grupy Pszczółek materiałów plastycznych.

Państwu Wojcieszuk - rodzicom Lenki

za podarowanie na rzecz grupy "Pszczółki" zabawek.

Państwu Pęza - rodzicom Oliwiera

za podarowanie książek na rzecz dzieci z przedszkola.

Absolwentom przedszkola Adasiowi i Annie Gierasimiuk

za podarowanie zabawek na rzecz grupy "Pszczółki".

Państwu Letko - rodzicom Piotra

za uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej

i podarowanie na rzecz pracowników przedszkola słodkiego poczęstunku.

Wrzesień w przedszkolu

Urodzinki - fotogaleria