Grupa V ,,Pszczółki"

Z życia grupy

Religia prawosławna- zakończenie roku szkolnego

20 czerwca 2021 r. o godzinie 17.00

odbędzie się zakończenie roku szkolnego z zajęć religii prawosławnej.

Wielka wieczernia i molebień dla uczniów

zostaną odprawione w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego

przy ulicy Sikorskiego 9.

Serdecznie zapraszamy.

Wystawa prac plastycznych w bibliotece osiedlowej

Szanowni Państwo,

informujemy, że w ramach współpracy w bibliotece osiedlowej prezentowana jest wystawa prac naszych wychowanków pt. "Białowieski Świat Simony Kossak". Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Hotel dla owadów - nagroda internautów

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" zdobyły nagrodę internautów w konkursie "Hotel dla owadów" organizowany przez Koło Naukowe Biologów przy wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Szanowni Państwo,

Miło jest nam poinformować, że praca przygotowana przez dzieci z
Przedszkola Samorządowego nr 77 "Rumiankowego Przedszkola" im. Simony
Kossak w Białymstoku  zdobyła NAGRODĘ INTERNAUTÓW w II edycji konkursu
HOTELE DLA OWADÓW, organizowanej ramach projektu SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE
NATURY.

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Koło Naukowe Biologów
gratuluje fantastycznego pomysłu na hotel i jego realizację oraz ma
nadzieję, że pasja przyrodnicza dzieci będzie nadal kontynuowana.

Zachęcamy do obserwowania strony internetowej oraz profili na Facebook'u
i Instagramie Koła Naukowego Biologów i Wydziału Biologii, na których
będą zamieszczane informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach.

Koło Naukowe Biologów
Uniwersytet w Białymstoku
ul. K. Ciołkowskiego 1J
15-245, Białystok

Wszystkim, którzy zaangażowali się w zdobycie tej nagrody

serdecznie dziękujemy!!!

Wystawa prac plastycznych w bibliotece osiedlowej

Tydzień pełen atrakcji

W dniu 15 czerwca 2021 r Rumiankowe Przedszkole odwiedzili członkowie wojskowej grupy rekonstrukcyjnej. Pszczółki miały okazję zapoznać się z elementami strojów żołnierzy polskich, zrobić przegląd broni, zatrąbić na trąbce a także ujeżdżać "wierzchowca". Ten dzień był pełny wrażeń.

" Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami"

Nasza grupa podjęła wyzwanie w ramach akcji  "NIEBIESKIE MOTYLE" polegającej na okazaniu solidarności osobom ze spektrum autyzmu. Akcję zapoczątkował Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jarosławiu, który zaprosił wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania. Jego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem. Aby taką iskierkę przekazać, należało ubrać się na niebiesko, wykonać dowolną aktywność twórczą, wykonać zdjęcie lub nagrać film, na którym będzie widniało hasło: "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"

Religia prawosławna- zakończenie roku szkolnego

20 czerwca 2021 r. o godzinie 17.00

Mieszkańcy polskich lasów

W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć byli mieszkańcy polskich lasów oraz postać patronki naszego przedszkola-Simony Kossak.

Warzywa i owoce lata

„Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki,

Dzień Dziecka

Jak co roku 1 czerwca Dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu tego dnia nie zabrakło atrakcji dla naszych Podopiecznych.  W ogrodzie przedszkolnym zorganizowaliśmy piknik dla naszych Przedszkolaków. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i chustą animacyjną oraz odpoczywaliśmy na kocach, rozmawiając i bawiąc się ze sobą. Na twarzach Dzieci pojawiły się kolorowe "tatuaże".  Rodzice Oli K. przygotowali Pszczółkom słodki poczęstunek w postaci cukierków-krówek z logo i napisem "Pszczółki" (bardzo dziękujemy!). Drugiego czerwca kontynuowaliśmy Święto Dzieci-z tej okazji zorganizowaliśmy im Dzień Sportu m.in. dmuchaną zjeżdżalnię i trampolinę. Mamy nadzieję, że te dni nasze Przedszkolaki zapamiętają jako radosne i pełne\ miłych wrażeń.

Ze względu na utrudnienia wynikające z Covid- 19

podaję email, na który możecie się Państwo ze mną kontaktować:

urszulaczykwin@gmail.com

Ze względu na szybko zmieniającą się sytuację w państwie, ustalenia rządu i władz miasta Białystok proszę na bieżąco śledzić informacje na naszej stronie.