Nasza Patronka

Simona Kossak
 

 

Grupa V ,,Pszczółki"

 

wychowawczynie: Pani Ewa i Pani Magdalena

                                                             

WRZESIEŃ

Po dwóch miesiącach wakacji znów spotkaliśmy się w przedszkolu i choć w nieco zmienionym składzie, to jednak wszyscy w wyśmienitych nastrojach. Pierwsze dni września upłynęły nam na adaptacji do warunków nowej sali. Każdy otrzymał miejsce przy stoliku, własną szafkę, poznaliśmy kąciki tematyczne i zabawki. Wspólnie wykonaliśmy elementy dekoracji naściennej.

Sprzyjająca aura pogodowa pozwoliła nam na długie zabawy na placu przedszkolnym. Jesteśmy już bardziej odpowiedzialni i świadomi zasad bezpieczeństwa, dlatego z radością korzystamy ze wszystkich dostępnych sprzętów terenowych.

Jak na pracowite pszczółki przystało, poznaliśmy już dwie litery (o, a), cyfrę 1, głoskujemy słowa o prostej budowie fonetycznej, kreślimy w kaszy znaki literopodobne a także litery i cyfry. Poszerzamy zakres wiedzy przyrodniczej poprzez oglądanie krótkich filmów edukacyjnych, słuchamy gawęd naszej patronki prof. Simony Kossak. Obejrzeliśmy pierwszy w tym roku szkolnym spektakl teatralny pt. ,,Wyspa pacynek” i wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, w przemarszu ulicami osiedla zaakcentowaliśmy swoją obecność żółto-czarnymi barwami. Dużo śpiewamy, tańczymy z rekwizytami, gramy na instrumentach, ponieważ przygotowujemy się do występu przed pracownikami przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwsze zajęcia z tańca, mażoretek i języka angielskiego również za nami. Poprzez zabawę uczymy się słownictwa i zwrotów. Już niedługo ruszą kolejne zajęcia dodatkowe (piłka, szachy, architektura), na które z niecierpliwością czekamy.

Zrealizowana tematyka:

1. Wakacyjne wspomnienia

2. Przedszkole – drugi dom

3. Przyszła jesień kolorowa

4. Jesień na działce

 
grupy
Przedszkole Samorządowe nr 77 "Rumiankowe Przedszkole" im.Simony Kossak w Białymstoku
ul. Rumiankowa 15, 15-665 Białystok   
tel: 85 661-38-55 ,   e-mail: ps77@um.bialystok.pl