Grupa V ,,Pszczółki"

Webinar dla rodziców

"Granice a wolność" prowadząca: Edyta Gronowska

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania z ofertą wsparcia rodziny w ramach współpracy z Towarzystwem Edukacyjnym Lokomotywa.

Sercem za Rodziną

www.sercemzarodzina.pl

Webinar: " Granice a wolność"

Zajęcia dodatkowe płatne

Szanowni Państwo,

w naszym przedszkolu będą odbywały się zajęcia dodatkowe płatne.

Uprzejmie prosimy o zadeklarowanie na zebraniu grupowym

udziału dziecka w takich zajęciach.

(szachy, taniec, mażoretki, coach)

Słoneczniki obrazy na płótnie

System konsekwencji złego zachowania oraz nagradzania dzieci w grupie V "Pszczółki"

Konsekwencje złego zachowania:

• naprawianie szkód: posprzątanie po sobie, dziecko pokrzywdzone przeproszone przed całą grupą
  • wyłączenie z sytuacji: np.  wykluczenie na pewien czas z zabawy, niesłuchanie jego odpowiedzi, jeśli wcześniej nie podniosło ręki, dziecko siada przy stole i w ciszy oczekuje na możliwość dołączenia do grupy
  • odroczenie możliwości otrzymania kolejnego przywileju do czasu ustania trudnej sytuacji, np. dzieci nie mogą korzystać z nowych zabawek dopóki nie będą regularnie sprzątać po zabawie
  • dziecko samodzielnie wypowiada się na temat jego nie poprawnego zachowania, nazywa regułę, którą złamało

Nagrody:

• pochwała słowna
  • uścisk dłoni
  • naklejka samodzielnie wybrana przez dziecko

Rola nauczyciela w stosowaniu konsekwencji pozytywnych i negatywnych zachowań dziecka:

• wskazuje dziecku, jak powinno się zachować, zanim zdąży zrobić coś nie ta - sformułujmy zasadę
  • wyraża sprzeciw bez oskarżania
  • wyraża swoje uczucia i oczekiwania - ocenia zachowanie dziecka, a nie dziecko
  • pokazuje, jak naprawić zło - również to wyrządzone przypadkiem
  • daje dziecku możliwość wyboru
  • daje dziecku odczuć konsekwencje złego zachowania
  • jeśli jest to potrzebne - działa zdecydowanie
  • kilkakrotnie spokojnie powtarza polecenie
  • odsyła dziecko do bezpiecznego, cichego miejsca w sali na pewien czas, do momentu, aż się uspokoi

Ustalono na zebraniu z rodzicami 10 września 2021 r.
Słonecznik naklejka ścienna naklejki ścienne dla dzieci fototapeta skórki i  kij tapeta tło dla dzieci przedszkole sypialnia dekoracje do salonu 8773327  2021 – $8.39

Wrzesień w przedszkolu

Webinar dla rodziców

serdecznie zapraszamy do zapoznania z ofertą wsparcia rodziny w ramach współpracy z Towarzystwem Edukacyjnym Lokomotywa.

Dzień kropki

Wśrodę 15. 09. 2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - czyli święto kreatywności, odkrywania swoich mocnych stron, wiary we własne możliwości, odwagi w ich realizację. Aby pomóc dzieciom poczuć atmosferę wydarzenia rodzice w miarę możliwości wyposażyli dzieci w strój z kropkami - bluzeczki, spodnie.

"Po wakacjach"

Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu tematem przewodnim zajęć był latawiec. Dzieci poznały właściwości fizyczne przedmiotów unoszących się w powietrzu. Na przedszkolnym placu zabaw puszczały kolorowe latawce- radość była ogromna. W środę świętowaliśmy "Dzień Dobrych Wiadomości" - każdy Przedszkolak narysował krótki liścik do przyjaciela z grupy. W piątek dzieci wykształcały w sobie postawę współodpowiedzialności za naszą planetę sprzątając okolice wokół przedszkola w ramach akcji "Czysty Białystok- 2021". Segregując śmieci wyrabiały nawyki proekologiczne. W tym tygodniu urodziny obchodził Szymon i Michał- solenizantom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego:) W tym roku szkolnym do naszej grupy dołączyło dwoje dzieci - Amelia i Dawid- z czego się bardzo cieszymy:) Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

Materiały do utrwalenia na wrzesień

Piosenka: Na wakacjach było miło

Konsekwencje złego zachowania:

Zajęcia dodatkowe płatne

Badanie psychologiczno - pedagogiczne

Konsultacja psychologiczno - pedagogiczna

Ze względu na utrudnienia wynikające z Covid- 19

podajemy emaile, na które możecie się Państwo z nami kontaktować:

urszulaczykwin@gmail.com

baldygabeataw@gmail.com

Ze względu na szybko zmieniającą się sytuację w państwie, ustalenia rządu i władz miasta Białystok proszę na bieżąco śledzić informacje na naszej stronie.