Grupa III ,,Pszczółki"

wychowawczynie: Pani Grażyna i Pani Ania

Z życia grupy

PAŹDZIERNIK

Mija drugi miesiąc pobytu w grupie Pszczółki. Bardzo wesoło spędzamy czas w przedszkolu. Panie prowadzą ciekawe zajęcia, z których dużo się dowiadujemy, spędzamy też czas na podwórku. W październiku  chętne dzieci brały  udział w wykonaniu prac plastycznych na konkurs- Barwy jesieni. Jeździliśmy też do galerii na wystawę interaktywną- Wyspa Piratów.  Odwiedziło nas w przedszkolu mobilne planetarium, w którym obserwowaliśmy zjawiska astronomiczne - układ słoneczny, gwiazdozbiory, satelity  oraz zjawiska  zachodzące na niebie w nocy. Bardzo ciekawe były zajęcia edukacyjne - Szpital Pluszaka prowadzone przez ratownika medycznego z grupy Medicus. Uzyskaliśmy wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, znamy numery alarmowe, wiemy jak należy zachować się podczas wizyty u lekarza i podczas pobytu w szpitalu. Dużo ciekawych rzeczy dzieje się w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę.

WRZESIEŃ

Witamy wszystkich po wakacjach.  Mija pierwszy miesiąc pobytu w grupie 5- latków. Jesteśmy już starszakami. W tym roku dołączyli do nas nowi koledzy, zaś niektórzy  odeszli do 6- latków. W tym miesiącu opowiadaliśmy jak spędziliśmy wakacje, gdzie byliśmy, co robiliśmy. Niektórzy z nas przynieśli wakacyjne pamiątki. We wrześniu wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata jak i maszerowaliśmy ulicami osiedla obchodząc w ten sposób Dzień Przedszkolaka. We wrześniu  przypomnieliśmy zasady zachowania się w przedszkolu, rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy i chodniku oraz dzieliliśmy  dary jesieni na owoce i warzywa. Codziennie jesteśmy  na podwórku. Cieszymy się, że znowu jesteśmy w przedszkolu i miło spędzamy czas z kolegami i koleżankami.

DZIĘKUJEMY

Pani Sylwii M. za zakup i dostarczenie pojemników.

Państwu Urszuli i Pawłowi W. za wzbogacenie biblioteczki przedszkolnej.

Pani Kindze Z.-K. za dostarczenie tekstylnych elementów dekoracyjnych.

Środa, 27 marca

Projekt numizmatyczny - banknoty