Kadra pedagogiczna i personel przedszkola

Przedszkole zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną składającą  się z dyrektora i 9 nauczycieli wychowania przedszkolnego i pedagogiki wczesnoszkolnej . Wszyscy nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe magisterskie ze stażem pracy od 4 – 30 lat. Spośród kadry pedagogicznej 3 – jest nauczycielami dyplomowanymi, 3 – mianowanymi i 3- kontraktowymi. Nauczyciele realizują ścieżki awansu zawodowego:  na nauczyciela dyplomowanego (1  osoba),  na nauczyciela mianowanego (3 osoby) , a także podnoszą kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnych formach doskonalenia.  Realizujemy programy wychowania przedszkolnego, autorskie, profilaktyczne, innowację programową " Dlaczego w trawie piszczy?"- autorstwa Rady Pedagogicznej ,które uwzględniają treści zawarte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, wzbogacają wiedzę przyrodniczą oraz  indywidualne potrzeby i rozwijają twórczą osobowość dziecka.

Stwarzamy naszym wychowankom atmosferę wychowawczą opartą na życzliwości, akceptacji w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Personel pomocniczy: woźne oddziałowe- 5 osób, pomoce nauczyciela- 1 osoba, personel kuchenny- 3 osoby, konserwator, dozorcy- 4 osoby oraz personel administracyjny: księgowa, intendent, samodzielny  referent. Pracownicy przedszkola dbają o prawidłowość funkcjonowania przedszkola w zakresie finansów, spraw kadrowych, prawidłowego żywienia także o estetyczny wizerunek przedszkola, stwarzając domową atmosferę przedszkolakom i ich rodzicom.  W większości personel administracyjno- obsługowy stanowią pracownicy z długoletnim stażem pracy, związani z historią powstania przedszkola od 1988 roku.

Intendent oraz pracownicy kuchni przedszkolnej zapewniają dzieciom zdrowe, urozmaicone i smaczne posiłki, z uwzględnieniem diety bezmlecznej.  Urozmaicony i wzbogacany jadłospis w owoce i warzywa charakterystyczne dla aktualnej pory roku jest ważnym atutem naszej placówki- promującej zdrowy styl odżywiania się. W roku 2016 do kuchni został zakupiony piec konwekcyjny, który gwarantuje wysoką jakość sporządzanych posiłków we własnym zakresie.