UBEZPIECZENIA

W roku szkolnym 2019/2020 zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym Rodzice indywidualnie ubezpieczają swoje dzieci.

ten miesiąc

Badania logopedyczne w przedszkolu

W dniach: 25-26 września 2019 roku na terenie placówki odbędą się badania logopedyczne dzieci 4-6- letnich z grup: II, III, IV, V   przeprowadzone przez skierowanego logopedę z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku.

ZEBRANIE Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne w roku szkolnym 2019/2020 w następujących terminach:

Zniżki w opłatach za przedszkole w roku szkolnym 2019/2020

Rodzice ubiegający się o ulgę w opłacie za pobyt  dziecka w przedszkolu na rok szkolny 2019/2020 powinni złożyć odpowiednie dokumenty (t.j. Decyzje MOPR, BKDR) w sekretariacie przedszkola w godz. 7.00 – 14.00

Grupa Łączona w dniu 16 sierpnia 2019 roku

Informujemy Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w miesiącu sierpniu 2019 , iż w dniu:

Karty Stoperek

Rodziców dzieci , którzy rozpoczynają edukację przedszkolną w roku szkolnym 2019/2020 od 1 września 2019 roku,  prosimy o zapisy i wpłatę 15 zł na zakup karty elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu- Stoperek w sekretariacie przedszkola w godz. od 7.00 do 15.00 w terminie do 29.06.2019 r

Pożegnanie Starszaków

W dniu 19 i 26 czerwca 2019 roku dzieci 6- letnie z grupy III " Sowy" i grupy V " Pszczółki" pożegnały uroczyście przedszkole. Były to piękne i bardzo wzruszające uroczystości przedszkolne po zakończeniu edukacji przedszkolnej. Dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie, bardzo dojrzale jak na przyszłych pierwszoklasistów przystało. Każdy miał okazję zaprezentować się na scenie piękną deklamacją, pokazać talent wokalny, taneczny. Tańce przy muzyce klasycznej, ludowej i oczywiście prezentacja tańca narodowego- poloneza wykonana w mistrzowski sposób przez dzieci z obu grup przedszkolnych. Wzruszenie odbierało głos, oczy u wszystkich dzieci, rodziców, pań z przedszkola szkliły się od łez pożegnania. Bo to był piękny niezapomniany czas beztroskiego dzieciństwa, który kończy się właśnie w tej chwili przedszkolnej.

DNI ADAPTACYJNE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Rodziców dzieci 3- letnich rozpoczynających edukację przedszkolną w roku szkolnym 2019/2020 informujemy, iż w dniach 29-30 sierpnia 2019 roku odbędą się dni adaptacyjne do przedszkola , w sali grupy I, w godzinach 9.00- 11.00.

Wycieczka przyrodnicza do Białowieży

Na zakończenie edukacji przedszkolnej dzieci z grupy III " Sowy" i z grupy V " Pszczółki" wraz z Paniami otrzymały zaproszenie od Towarzystwa Przyjaciół Energii Odnawialnej w Białowieży do odwiedzenia Leśniczówki Dziedzinka- miejsca gdzie mieszkała i prowadziła działalność przyrodniczą Pani Profesor Simona Kossak. Jest to dla naszego przedszkola piękny gest współpracy, ponieważ Leśniczówka Dziedzinka jest zamknięta , a dla nas szczególnie w tym dniu odwiedzin zostaje otwarta dzięki uprzejmości TPEO oraz Nadleśnictwa Białowieża. Dzieci mogą poczuć zapach Puszczy Białowieskiej, dotknąć i zobaczyć te miejsca, w których  na co dzień przebywała nasza wspaniała patronka przedszkola oraz Pan Lech Wilczek- przyjaciel przedszkola. Dzieci nie tylko zwiedzają leśniczówkę, ale mogą również w ogrodzie Simony urządzić mały piknik. Ale aby dojść do Leśniczówki dzieci muszą rozwiązać wszystkie zadania przyrodnicze na ścieżce edukacyjnej przygotowanej przez Panią Grażynę Chyrę z TPEO. To jest trudne zadanie ponieważ 3 km ścieżka wiedzie przez Puszczę Białowieską pełną tajemniczych roślin, dużych drzew i śladów zwierząt.

Spotkanie z farmaceutą

W dniu 13 czerwca 2019 roku w grupie III "Sowy" w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej odbyło się zajecie edukacyjne z Panią Małgorzatą- mamą Julianny, która jest farmaceutą. Dzieci miały okazję poznać pracę farmaceuty w aptece. Robiły maść wg. recepty, ucierały i mieszały odpowiednie składniki w podanych proporcjach, zwijały bandaże. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie należy uczęszczać do przedszkola w czasie choroby, jak dbać o swoje zdrowie. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dzieci deklarowały, ze chcą kiedyś zostać farmaceutą. Dowiedziały się jak długo trzeba się uczyć, jakie studia wybrać, by później pomagać ludziom chorym sprzedając i wykonując lekarstwa w aptece, w laboratorium.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  ...  | 14 | 15 | 16 |
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.