ostatni tydzień

ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Niech te wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia

Warsztaty świąteczne- Lukier Cukier

W dniu 13 grudnia 2017 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" pojawiły się świąteczne Elfy z Firmy Lukier Cukier , które przeprowadziły warsztaty cukiernicze podczas których dzieci ze wszystkich grup wykonały samodzielnie pyszne lizaki na bazie naturalnych smaków owocowych oraz barwników. To był prawdziwie słodki o zapachu karmelu dzień.

GRUPY ŁĄCZONE W PRZERWIE ŚWIĄTECZNEJ

Rodziców informujemy, że w dniach 27,28,29 grudnia 2017 roku w przedszkolu będą funkcjonowały grupy łączone z uwagi na zgłaszaną niższą frekwencję dzieci. Prosimy Rodziców o wpisywanie na listy zamieszczone na tablicach ogłoszeń w grupach do dnia 18.12.2017 r

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia w " rumiankowym Przedszkolu" obchodziliśmy Imieniny Mikołaja. Od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani uroczystością, która zgromadziła wszystkie grupy. W przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie , za sprawą czerwonych mikołajkowych czapeczek i czerwonych strojów. Wszyscy czekali na honorowego gościa- Mikołaja, który przybył na imprezę przedszkolną, przygotowaną przez Panie nauczycielki i dzieci z grupy Biedronek. Podczas  balu dzieci obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu III grupy- Biedronek, a potem uczestniczyły w tańcach- hulańcach i konkursach, którego gościem był Mikołaj- oblegany szczególnie przez grupę I- Motylki". W salach czekała słodka niespodzianka od Mikołaja . To był piękny dzień rozpoczynający czas świąteczny w przedszkolu.

Koncert Skrzypcowy Diany Sidoruk

W " Rumiankowym Przedszkolu" odbył się koncert skrzypcowy zagrany przez Dainę Sidoruk, siostrę wychowanki przedszkola Asi Sidoruk. Diana jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku, uczęszcza również do szkoły muzycznej. Nasi wychowankowie mogli uczestniczyć w pięknie zagranym koncercie na skrzypcach przez Dianę. Dodatkową atrakcją były również przygotowane wiadomości i zagadki dla dzieci, które dotyczyły skrzypiec i granej muzyki. Wielki talent Diany na pewno będzie zauważony w przyszłości, a my mieliśmy już dziś przyjemność słuchania pięknej muzyki . Wszyscy w przedszkolu uznali, że Diana jest obdarzona talentem muzycznym, który wsparty tak piękną i systematyczną pracą w grze na skrzypcach, zaprowadzi Ją  w przyszłości do sukcesu. Tego Ci Diano życzymy z całego serca i serdecznie dziękujemy za chwilę pięknej muzyki w przedszkolu.

Jasełka w przedszkolu

Zapraszamy Rodziców wychowanków  " Rumiankowego Przedszkola" na wydarzenia i spotkania przedświąteczne oraz Jasełka :

VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"- Na skraju puszczy- etap wojewódzki

W dniu 23 listopada 2017 roku w " Rumiankowym Przedszkolu " odbył się etap wojewódzki Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"  pod hasłem " Na skraju puszczy"  z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców z białostockich i podlaskich przedszkoli. Wiersze przyrodnicze o zwierzętach, lesie, ptakach, owadach- słowem wszystkiego co kojarzy się z puszczą recytowało 17 dzieci z 10 placówek PS Nr: 77, 39, 56, 76, 79, 51, 87, 83, Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku oraz Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Impreza była radosna, a w towarzystwie misiów dodatkowo niezwykle  ciepła i przyjazna. Jesień z pluszowym misiem zyskuje dodatkowy atut uśmiechu. Imprezę przedszkolną prowadziły Pani Ewa i Pani Agnieszka z grupy " Żabki". To był piękny i radosny dzień w przedszkolu dla wszystkich: dzieci, pań i wszystkich misiów :-)

VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?

W dniu 16 listopada 2017 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbyła się VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?" pod hasłem- " Na skraju puszczy?". W etapie wewnętrznym przeprowadzonym w formie konkursu recytatorskiego brały udział dzieci z przedszkola zgłoszone przez rodziców. Do konkursu przystąpiło 27 dzieci ze wszystkich grup. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli wszystkich grup pod przewodnictwem Pani Dyrektor Bogusławy Czyrskiej wytypowała dzieci (po jednym dziecku z każdej grupy), do reprezentowania grupy w Przeglądzie Recytatorskim na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 listopada 2017 roku w naszej placówce. Dzieci recytowały wiersze o przyrodzie, które były związane tematycznie z puszczą, a więc roślinami, drzewami, zwierzętami i ptakami . Etap wewnętrzny konkursu jest istotnym wydarzeniem w życiu przedszkola, a jeszcze bardziej dziecka, które prezentuje się na forum, przełamuje barierę stresu, nieśmiałości, radzenia z emocjami . Dzieci zdobywają umiejętność prezentacji, która w późniejszej edukacji jest istotna w funkcjonowaniu społecznym bez udziału i wsparcia rodziców oraz rozwijaniu predyspozycji i talentów.

11 LISTOPADA – Dzień Niepodległości w Przedszkolu

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci tego dnia słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   >>
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.