przedwczoraj

Składania deklaracji pozostania na nowy rok szkolny 2020/2021

Informujemy, iż obowiązkiem Rodziców wychowanków " Rumiankowego Przedszkola" jest złożenie deklaracji pozostania na nowy rok szkolny 2020/2021 w terminie od dnia 02.03.2020 roku do dnia 06.03.2020 roku ( poprzedzającym rekrutację do przedszkola) w sekretariacie przedszkola.

Walentynki - dzień dobrych uczuć!

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się lubili wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

ten miesiąc

Labociaki- warsztaty Młodych Naukowców

W dniu 6 marca 2020 roku od godz. 9.00 w " Rumiankowym Przedszkolu" we wszystkich grupach odbędą się warsztaty 'Mlodych Naukowców", których celem jest stymulacja do rozwoju w kierunku nauk ścisłych oraz zainteresowanie najmłodszych światem nauki. W prawdziwym laboratorium pod okiem fachowców dzieci będą uczestniczyły i przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty z chemii i fizyki.

Dni otwarte Przedszkola

W  związku z ogłaszaną rekrutacją od dnia 16 marca 2020 roku na rok szkolny 2020/2021 informujemy, iż dni otwarte przedszkola w naszej placówce będą organizowane

Spotkanie autorskie z Elżbietą Janikowską w Bibliotece, Filia Nr 7

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci z grupy III ,,Pszczółki” i grupy V ,,Sowy” udały się do pobliskiej biblioteki, aby obejrzeć teatrzyk kamishibai na podstawie bajki Pani Elżbiety Janikowskiej. Dźwięk magicznego dzwonka przeniósł przedszkolaki do świata łąkowych stworzeń. Przedstawiono nam historię pewnego ślimaka-samotnika, który czuł się odrzucony przez innych mieszkańców łąki. Szybko okazało się, że pomimo, iż wszystko robił wolniej niż pozostali, to właśnie on był najlepszym obserwatorem otaczającego świata. Nikt tak dobrze nie poznał piękna łąkowego obrazu, ponieważ każdy gdzieś pędził. Pisarka zachęciła dzieci do zapoznania się z innymi publikacjami jej autorstwa, które są dostępne w Bibliotece nr 7. A że zapewniła nas o tym, że każda jej bajka kończy się dobrze, z pewnością sięgniemy po kolejne książeczki.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Przed feriami zimowymi, w każdej grupie przedszkolnej odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście dopisali i bawili się wyśmienicie, podziwiając występy wnucząt.

Bal Karnawałowy

Dnia 15 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci przebrały się w piękne stroje i zachwycały wszystkich swoim wyglądem. Niekiedy nawet Panie miały trudności z rozpoznaniem poszczególnych przedszkolaków. Huczną zabawę poprowadzili aktorzy z Teatru „Co Nieco”. Było mnóstwo konkursów i tańców, a na koniec odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który jak zawsze, przyniósł wszystkim dzieciom prezenty! To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!!

Numizmatyka dla smyka - projekt edukacyjny

Projekt obejmuje 3 zajęcia edukacyjne, dotyczące monet, banknotów i elektronicznych form płacenia. Jest skierowany do dzieci 5- i 6-letnich, a więc realizują go dwie grupy: Pszczółki i Sowy.

ten rok szkolny

Zmiany w opłatach za przedszkole

Działając na podstawie art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (DZ. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.)  oraz § 5 Uchwały Nr L/770/18 Rady Miasta Białystok z dnia 21 maja 2018r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez Gminę Białystok jednostkach oświatowych (Dz. Urz. Woj. Podlaskiego z 2018 r. poz. 2447) określającego wnoszonych przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci odpłatności za wyżywienie dziecka w przedszkolu przez dyrektora w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Zarządzeniem Nr 86/18 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 15 stycznia 2018 roku w sprawie udzielenia pełnomocnictwa dyrektorowi Przedszkola Samorządowego Nr 77 „ Rumiankowe Przedszkole” im. Simony Kossak  w Białymstoku, ul. Rumiankowa 15 ,

Boże Narodzenie w Przedszkolu

Czas Świat Bożego Narodzenia jest szczególnie piękny w przedszkolu. Czuje się oczekiwanie dzieci na Mikołaja, na uroczystości w grupach , gdzie rodzice wraz z dziećmi spędzili miło czas. We wszystkich grupach odbyły sie spotkania, warsztaty lub uroczystości Jasełkowe. W I grupie Motylki, w II grupie Żabki, w IV grupie Biedronki dzieci i rodzice spotkali się by posłuchać świątecznych piosenek, kolęd i wierszy oraz wykonać wspólnie świąteczną ozdobę. W grupie III Pszczółki i w grupie V Sowy odbyły się Jasełka z udziałem całych rodzin. To były pięknie przygotowane występy dzieci, w strojach na prawdziwej scenie. Wzruszenie przy oglądaniu występów dzieci było duże, nie raz można było zauważyć łzy w oczach dorosłych.  W tych dniach odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom z białostockiego hospicjum z Fundacji "Pomóż Im". Zbieraliśmy również zabawki, słodycze dzieciom oraz środki czystości dla dzieci z Bałty leżącej na południu na Ukrainie, przy współpracy z ks. Danielem Kułakowskim z parafii św. Stanisława BM w Bałcie.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  ...  | 8 | 9 | 10 |  ...  | 18 | 19 | 20 |
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.