dzisiaj

Orlen Przedszkoliada Tour 2019

W dniu 23 marca 2019 roku dzieci z grupy III- Sowy i grupy V- Pszczółki uczestniczyły w jednej z największych imprez sportowych organizowanych na forum miejskim pod nazwa Orlen Przedszkoliada Tour 2019. Zmagania sportowe w obecności znanych osobistości sportu- siatkarzy, koszykarzy, piłkarzy odbyły się na hali sportowej ZSR CKP w Białymstoku przy ul. ks. Stanisława Suchowolca. Dzieci 5-6-letnie           z " Rumiankowego Przedszkola" uczęszczające na zajęcia dodatkowe z piłki -Przedszkoliada aktywnie uczestniczyły w zabawie sportowej prowadzonej przez Drużynę Kangura.  Rodzice dzieci stanęli na wysokości zadania , stworzyli piękny dopingujący team z " Rumiankowego Przedszkola". Przy takim dopingu wszystkie zadania sportowe dzieci wykonywały z uśmiechem i zaangażowaniem. Promowanie sportu od najmłodszych lat jest dobrym celem i sposobem na zdrowy tryb życia i wyrabianie pozytywnych cech osobowości dziecka, kształtujących relacje rówieśnicze, a szczególnie działania zespołowe.

Zajęcia EKO

W dniu 7 marca 2019 roku dzieci 5-6- letnie z grupy ' Sowy ""Pszczółek" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Firmę LECH, dotyczącą nauki segregowania odpadów oraz wykazywania dbałości o czystość środowiska. Praktyczne doświadczenia, po teorii przyniosły pożądane efekty. dzieci wiedzą jak na co dzień być EKO, co trzeba zrobić by chronić środowisko naturalne i przede wszystkich do jakiego koloru pojemnika segregować odpady domowego użytku.

Wiosenny Ekologiczny Pokaz Mody

21 marca 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" jak co roku na powitanie wiosny, odbył się Ekologiczny Pokaz Mody. Dzieci prezentowały na wiosennym wybiegu kreacje przygotowane przez Rodziców. Było bardzo pomysłowo, kreatywnie i kolorowo. Wśród przedszkolaków można było dostrzec przyszłe modelki i modeli, którzy w profesjonalny sposób potrafili zaprezentować swój strój na wybiegu przy rytmach muzyki. Każda grupa prezentowała na scenie wiersze i piosenki wiosenne, by godnie powitać długo oczekiwana wiosnę. To była piękna uroczystość przedszkolna, która prawdziwie przyciągnęła słońce i pogodę wiosenną.

Projekt edukacyjny " Numizmatyka dla Smyka"

20 marca 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" rozpoczęła się realizacja projektu unijnego z udziałem dzieci 5-6- letnich - grup " Sowy" i "Pszczółki". Program autorski " Numizmatyka dla Smyka" Pana Jacka Sarosiek, przy współpracy Narodowego Banku Polskiego oraz komisu numizmatycznego Pana Niemczyka obejmuje 3 spotkania o tematyce " Monety"- 20.03.2019 r, " Banknoty"-27.03.2019 r,  " "Plastikowe pieniądze- karty płatnicze"-03.04.2019 r. Po pierwszym spotkaniu dzieci poznały historię płatnicze- słowa płótno, słono zapłacić- zyskały inny wymiar. Dzieci dowiedziały się jak i kiedy ludzie zaczęli produkować pieniądze , by opłacać towary, usługi. Dzieci na koniec zajęć otrzymały numizmatyczne monety. Miały też możliwość zaprojektowania własnej monety i wykonania jej na zajęciach plastycznych. Pomysłowość i kreatywność  dzieci w tej dziedzinie jest naprawdę bardzo imponująca. To były bardzo interesujące zajęcia. Dzieci bardzo pozytywnie wyrażały się o ich przebiegu. Ekonomia, przedsiębiorczość dominuje w dzisiejszym świecie. Dzieci otrzymały pierwsza lekcję już w przedszkolu, by mogły dalej kształtować swoje postawy i pasje.

Oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola

W dniach 27, 28 i 29 marca 2019 r. zapraszamy  do podpisania oświadczenia woli  przyjęcia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 w godzinach:

Dni Wolontariatu w Przedszkolu

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z Panią Eweliną Kikolską- koordynatorem wolontariatu i kampanii "Pola Nadziei" z Fundacji "Pomóż IM" opiekująca się dziećmi z białostockiego hospicjum. Dzieci zapoznały się z działaniami podejmowanymi w ramach wolontariatu. Dowiedziały się również jak mogą pomagać chorym rówieśnikom. Dzieci obejrzały film o wolontariacie i potrzebie niesienia pomocy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał znaczek wolontariusza.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Nr 44

Dnia 28 lutego, dwie najstarsze grupy: Sówki i Pszczółki odwiedziły pobliską  Szkołę Podstawową nr 44. Podczas dnia otwartego przedstawiciele samorządu uczniowskiego oprowadzili dzieci po budynku, zapoznali z lokalizacją najważniejszych pomieszczeń (wybrane klasy, biblioteka, świetlica, harcówka, sala gimnastyczna, stołówka, szatnia). Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ,,Królewna się nudzi” w wykonaniu młodzieży z kółka teatralnego. Wiele frajdy sprawiło wejście do klas, zabawy z przyszłymi Paniami oraz kontakt z pierwszo- i drugoklasistami. Na koniec spotkania otrzymały drobne upominki w postaci zakładek do książek z patronem szkoły - Stanisławem Moniuszko oraz słodkości.

Grypa czy przeziębienie pismo z Sanepidu

W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopochodne Państwowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zwraca się z prośba do Rodziców o zapoznanie się z treścią ulotki informacyjno- edukacyjnej dotyczącej podejmowanych działań w  momencie pojawiających się objawów choroby.

Orlen Przedszkoliada Tour 2019

23 marca 2019 roku (sobota) na Hali Sportowej ZSR CKP ul. Ks. Stanisława Suchowolca 26 od godz. 9.00 do 19.00 odbędzie się impreza z cyklu Orlen Przedszkoliada Tour 2019 pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzej Dudy

ten rok kalendarzowy

POŻEGNANIE PANA LECHA WILCZKA

Pan Lech Wilczek zmarł 28 grudnia 2018 roku w wieku 88 lat. Pogrzeb odbył się w Starej Miłosnej

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  ...  | 13 | 14 | 15 |   >>
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.