wczoraj

ZNIŻKI W OPŁATACH ZA PRZEDSZKOLE

na rok szkolny 2017/2018

Wystawa fotograficzna w przedszkolu

W " Rumiankowym Przedszkolu" można obejrzeć wystawę fotografii w ramach realizowanego cyklu " Bliskie spotkania z przyrodą". Prezentujemy zdjęcia Pana Marcina Czabana, które przedstawił piękno Podlasia w różnych porach roku.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? D. Beisser

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Zapraszamy Rodziców grupy I- Motylki na uroczystość grupową " Pasowania na Przedszkolaka", która odbędzie się 26 października 2017 roku o godz. 14.30 w sali teatralnej przedszkola.

UROCZYSTOŚĆ MIANOWANIA NAUCZYCIELI

28 września 2017 roku nauczyciele z naszego przedszkola- Pani Beata Filipczuk i Pani Ewa Wróblewska  otrzymały akty mianowania podczas uroczystości miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Białegostoku, Dyrektora Departamentu Edukacji UM w Białymstoku oraz zaproszonych honorowych gości Kuratorium Oświaty w Białymstoku, przedstawicieli związków zawodowych.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017 roku obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu w przedszkolu było bardzo uroczyście, Chociaż pogoda popsuła nasze plany świętowania na zewnątrz, to trzeba przyznać że w przedszkolu tego dnia  było radośnie i bardzo słonecznie. Przedszkolaki w grupach miały zorganizowane zabawy integracyjne, konkursy, zabawy ruchowe oraz dyskoteka, gdzie można było zaprezentować swoje przebranie związane z nazwą grupy- motylki, żabki, biedronki, pszczółki, sowy. Przez cały dzień dzieci miały wiele atrakcji, również zapewnioną swobodną zabawę zakupionymi nowymi zabawkami i klockami do wszystkich grup. Każdy dzień w naszej placówce jest takim małym świętem przedszkolaka. Dokładamy wielu starań by wiek przedszkolny dzieci był pięknym radosnym wspomnieniem każdego naszego wychowanka.

BADANIA LOGOPEDYCZNE

Informujemy, iż w przedszkolu odbędą się badania prognostyczne  logopedyczna wychowanków dokonywane przez Panią Irenę Hałuszczak-logopedę  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku w terminie:

Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2017

W dniu 15. 09. 2017 r. przedszkolaki włączyły się do kampanii "Sprzątanie Świata – Polska 2017". "Sprzątanie świata" jest międzynarodową akcją związaną z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. "Nie ma śmieci - są surowce" to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci", czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu mogą być użyte do produkcji różnych wartościowych przedmiotów. Dlatego sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki złożono w wyznaczonym miejscu zbiórki z którego zostaną odebrane. Akcja ta uświadomiła dzieciom, że warto być przyjacielem środowiska.

FESTYN RODZINNY

W dniu 12 czerwca w godzinach popołudniowych odbył się Festyn Rodzinny z udziałem wychowanków, rodziców i absolwentów przedszkola. Aura pogodowa w tym dniu nie była sprzyjająca, by wielki piknik odbył się w przedszkolu. Jednak nie przestraszaliśmy się deszczu i zorganizowaliśmy wszystko w pomieszczeniach przedszkolnych. Oczywiście nic nie zastąpi ogrodu, nawet najlepsze pomieszczenie, ale staraliśmy się wszystko zorganizować tak, by zaplanowane atrakcje odbyły się. Powitanie rodziców i otwarcie festynu dokonała Pani dyrektor , które łączyło się z podziękowaniem za cały rok współpracy z Radą Rodziców, rodzicami z grup, pracownikami przedszkola oraz specjalistami organizującymi zajęcia dodatkowe, odbyło się w głównym holu. W wytyczonych pomieszczeniach odbyły się: pokazy tańca zespołu mażoretek " Rumianki" oraz w wykonaniu seniorów: absolwentek przedszkola i szkoły podstawowej . W sali gimnastycznej Pan Tomasz Koniczek z Kangurkiem prowadzili zajęcia sportowe z "Przedszkoliady", w sali zabaw ruchowych można było poskakać na dmuchańcu, a w sali zajęć architektonicznych skonstruować budowle z Panią architekt. W sali teatralnej odbył się koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Szkole Podstawowej Nr 44 w Białymstoku. Na holu dzieci prezentowały swoje talenty muzyczne, taneczne, wokalne, recytatorskie, a w sali grupy I dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. W świetlicy przedszkola było najwięcej zainteresowanych, ponieważ tam panie malowały twarze dzieciom, a obok rozdawano watę cukrową sponsorowaną przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Fiłonowicz. Około godziny 16.00, kiedy przestało padać pojawiła sie następna piękna atrakcja festynu. Do przedszkola przyjechały pieski wraz z właścicielami, które są tresowane przez Ośrodek Tresury w Pieczurkach. Dzieci i rodzice byli zachwyceni umiejętnościami treserskimi, które prezentowały pieski. Piknik oczywiście odbył się w przedszkolu dzięki paniom pracującym w kuchni przedszkolnej. Pyszny bigos zgromadził wielu smakoszy nawet wśród najmłodszych gości, którzy raczyli się kilkoma dokładkami. Nie daliśmy się zastraszyć pogodzie. Festyn odbył się i można powiedzieć, ze wszystkim się bardzo podobało, bo spędziliśmy czas wspólnie w pełnej integracji rodzinnej i przedszkolnej.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |   >>
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.