dzisiaj

X edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"

W dniu 14 listopada 2019 roku odbyła się jubileuszowa X edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?" pod hasłem " Przyroda Podlasia w  4 porach roku" o zasięgu wojewódzkim, pod patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Białegostoku. RDLP, RDOŚ, PTOP, Filii Nr 7 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Spółdzielni Mieszkaniowej " Słoneczny Stok",  Towarzystwa Przyjaciół Energii Odnawialnej, Nadleśnictwa Dojlidy, Wydawnictwa MAC, Wydawnictwa Nowa Era, Firmy Cukier Lukier.

Unicef Polska - obchody 30

Szanowni Państwo,

Życzenia z okazji Święta Niepodległości

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”

Święto Niepodległości w Przedszkolu

W dniu 8 listopada 2019 roku " Rumiankowe Przedszkole" z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości cała społeczność przedszkola włączyła się do akcji prowadzonej przez MEN " Szkoła do Hymnu" . Zebraliśmy się na holu przedszkola o godz. 11.11 przyłączyliśmy się do akcji ogólnopolskiej łącząc się ze wszystkim placówkami oświatowymi w Polsce. To był piękny patriotyczny odzew serca, który zapadnie w pamięć wychowankom przedszkola, ale również dorosłym. Otrzymaliśmy również podziękowanie od  Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy za udział w programie " Piękna nasza Polska cała" w 2018 roku oraz flagę narodową w pamiątkowym etui z okazji obchodów 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Konkurs recytatorski wewnątrzprzedszkolny-

W dniu 7 listopada 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbył się konkurs recytatorski pod hasłem " Co w trawie piszczy?, w których wzięły udział dzieci zgłoszone przez rodziców . Dzieci prezentowały na scenie na forum przedszkola wybrany wiersz o tematyce przyrodniczej, a szczególnie podkreślające walory Podlasia. Trzeba było nie tylko zadeklamować wiersz, ale również przekazać wyraz artystyczny, a nade wszystko pokonać barierę nieśmiałości przed publicznym występem. W konkursie wzięło udział 29 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez przedszkole. Istota konkursu było wyłonienie dzieci ze wszystkich grup, które wezmą udział w Przeglądzie Recytatorskim " Co w trawie piszczy? o zasięgu wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 14 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu pod patronatem: Prezydenta Miasta Białegostoku, RDOŚ, RDLP, Książnicy Podlaskiej, Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa MAC, TPEO, PTOP, Cukier Lukier Białystok, Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok. Laureatami z Rumiankowego Przedszkola  zostali:

Badania psychologiczno-pedagogiczne dzieci

Informujemy, iż w grupie 3- latków „ Motylki” odbędą się badania psychologiczno-pedagogiczne dzieci wykonywane przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku

Przegląd recytatorski " Co w trawie piszczy"

I etap wewnątrzprzedszkolny

Przerwa wakacyjna w roku szkolnym 2019/2020

Informujemy, iż  przerwa wakacyjna w roku szkolnym 2019/2020 wg. zatwierdzonego arkusza organizacyjnego przebiega następująco:

Jesienne wydarzenia w przedszkolu

Jesień w przedszkolu jest kolorowa i aktywna. W dniu 25 października 2019 roku Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach interaktywnych w Planetarium. Wielki namiot , a w nim Ludek zaprosił dzieci do lotu rakietą w kosmos, gdzie oglądały planety, gwiazdy, księżyc. To była niesamowita przygoda w kosmosie. Dzieci były zachwycone pięknem i wielkością kosmosu, rozświetlonego nieba nocą.

HYMN Narodowy na Święto Niepodległości

Przedszkole Samorządowe Nr 77 " Rumiankowe Przedszkole" im. Simony Kossak w Białymstoku w dniu 8 listopada 2019 roku o godz. 11.11 bierze udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem " szkoła do hymnu" z okazji obchodów Święta Narodowego Odzyskania Niepodległości.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  ...  | 16 | 17 | 18 |
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.