Funkcjonowanie przedszkola w okresie ferii zimowych

Prosimy Rodziców wychowanków o deklarację pobytu dziecka w przedszkolu w okresie ferii zimowych w terminie :

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystości grupowe z okazji zbliżającego się  Święta w następujących terminach:

BAL KARNAWAŁOWY

Zapraszamy naszych Przedszkolaków na

Zmiany w opłatach za przedszkole

Działając na podstawie art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (DZ. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.)  oraz § 5 Uchwały Nr L/770/18 Rady Miasta Białystok z dnia 21 maja 2018r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez Gminę Białystok jednostkach oświatowych (Dz. Urz. Woj. Podlaskiego z 2018 r. poz. 2447) określającego wnoszonych przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci odpłatności za wyżywienie dziecka w przedszkolu przez dyrektora w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Zarządzeniem Nr 86/18 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 15 stycznia 2018 roku w sprawie udzielenia pełnomocnictwa dyrektorowi Przedszkola Samorządowego Nr 77 „ Rumiankowe Przedszkole” im. Simony Kossak  w Białymstoku, ul. Rumiankowa 15 ,

Mikołajki w Przedszkolu

W dniu 6 grudnia 2019 roku w Rumiankowym Przedszkolu na imieniny Mikołaja pojawił się prawdziwie najbardziej oczekiwany gość. Już od samego rana przed wejściem do przedszkola witał wchodzące dzieci , częstując słodyczami. To była prawdziwa niespodzianka. Po śniadaniu odbyła się zabawa Mikołajowa, z tańcami, konkursami oraz wizytą Mikołaja. W  ten dzień dzieci otrzymały słodycze w postaci mikołajka z czekolady, ale w salach czekały prawdziwe prezenty dla wszystkich grup- zabawki, którymi bawią się wszystkie dzieci w przedszkolu. To był wyjątkowy dzień, w kolorze czerwonym- ulubionym przez Mikołaja.

Boże Narodzenie w Przedszkolu

Czas Świat Bożego Narodzenia jest szczególnie piękny w przedszkolu. Czuje się oczekiwanie dzieci na Mikołaja, na uroczystości w grupach , gdzie rodzice wraz z dziećmi spędzili miło czas. We wszystkich grupach odbyły sie spotkania, warsztaty lub uroczystości Jasełkowe. W I grupie Motylki, w II grupie Żabki, w IV grupie Biedronki dzieci i rodzice spotkali się by posłuchać świątecznych piosenek, kolęd i wierszy oraz wykonać wspólnie świąteczną ozdobę. W grupie III Pszczółki i w grupie V Sowy odbyły się Jasełka z udziałem całych rodzin. To były pięknie przygotowane występy dzieci, w strojach na prawdziwej scenie. Wzruszenie przy oglądaniu występów dzieci było duże, nie raz można było zauważyć łzy w oczach dorosłych.  W tych dniach odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom z białostockiego hospicjum z Fundacji "Pomóż Im". Zbieraliśmy również zabawki, słodycze dzieciom oraz środki czystości dla dzieci z Bałty leżącej na południu na Ukrainie, przy współpracy z ks. Danielem Kułakowskim z parafii św. Stanisława BM w Bałcie.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie

Dnia 13 grudnia 2019 r. grupa V ,,Sowy" uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. ,,Gwiazdka w skansenie", organizowanych przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Najstarsze przedszkolaki miały okazję dowiedziec się, jak kiedyś na wsi przygotowywano się do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały wystawę szopek, gwiazd i kukiełek bożonarodzeniowych. Twórca ludowy opowiedział nam, w jaki sposób konstruuje gwiazdy kolędnicze. Zaprezentowano tradycyjny wypiek opłatków i świąteczny wystrój chaty wiejskiej, w tym potrawy wigilijne. W rezultacie warsztatów manualnych, każde dziecko wykonało ozdobę świąteczną na choinkę i pacynkę (aniołka/diabła).

ten rok szkolny

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 28 listopada 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W ranku Pani Dyrektor uroczyście pasowała na przedszkolaka dzieci 3- letnie z grupy II " Żabki"- Bartosza K., Joasię G., Kacpra W., Zosię J. oraz z grupy IV " Biedronki"- Kacpra Z.  , Krystiana G., Martynkę B., Paulę K., Nikolę Ł. , Jakuba R.. Zostały przyjęte przez starszych kolegów gromkimi brawami.

Odwiedziny kotka w Przedszkolu

W dniu 28 listopada 2019 roku w grupie II " Żabki" był niecodzienny gość- kotek . Na zajęciach edukacyjnych z dziećmi Pan Łukasz B.- tata Kamila opowiedział jak należy zajmować się i opiekować małym kotkiem. Co to zwierzątko lubi robić, jak się z nim bawić i co zrobić by był szczęśliwym kotkiem w domku, gdzie mieszkają małe dzieci.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w " Rumiankowym Przedszkolu" światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na zorganizowanej uroczystości przedszkolnej dzieci bawiły się, tańczyły, brały udział w konkursach razem z misiami, które w tym dniu wniosły radosną atmosferę w przedszkolu. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny " Mój mis" , dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały słodkiego misia -lubisia, by dopełnić wszystkich wrażeń.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  ...  | 8 | 9 | 10 |  ...  | 17 | 18 | 19 |
(wszystkie)

Zebrano z zakładek: ogłoszenia, wydarzenia, konkursy.