GRUPA III "BIEDRONKI"biedronki

wychowawczynie: Pani Karolina, Pani Jolanta

pomoc: Pani Marta

Ogłoszenia:

6 grudnia (środa) nasze przedszkole odwiedzi Mikołaj wink!

Prosimy wszystkie dzieci o czerwony strój, czapkę Mikołaja lub inne świąteczne gadżety.

Konkursy:

Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Portret Aniołka” (5-latki):

- organizator: Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku

- technika pracy: dowolna, forma płaska, format A4

- praca powinna posiadać ramkę

- termin dostarczenia do gr. III ,,Biedronki”: 10.12.2023 r.

- dokument zgody na publikację wizerunku dziecka do pobrania u wychowawców

- praca przechodzi na własność organizatora konkursu

Podziękowania:

heart Serdecznie dziękujemy heart

Pani Annie Gryko za zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka.

Pani Justynie Tarasiuk za podarowanie zabawek.

Pani Natalii Wasiluk za podarowanie tekstyliów do prac plastycznych.

Pani Joannie Sawickiej-Koryszewskiej za ufundowanie pomponów do tańca oraz tablicy kredowo-magnetycznej do zajęć.

Pani Justynie Klimaszewskiej za podarowanie układanki - klocków Pop It.

=================================================================

Z uwagi na ograniczone możliwości spotkań z nauczycielami grupy, udostępniamy Państwu adres mailowy, poprzez który można się z nami kontaktować. Prosimy również o uważne i sukcesywne sprawdzanie ogłoszeń zawartych na stronie internetowej przedszkola oraz w placówce na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy :-)

motylkips77@wp.pl

konsultacja indywidualna (tzw. godzina dostępności):

zmiana popołudniowa: poniedziałek i wtorek godzina 11:00-11:30

prosimy o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Dyżury przedszkolnych specjalistów:

Beata Polak- logopeda

poniedziałek: 8.00 – 16.00,

Email: beatapolak98@gmail.com

p. Miranda Truchta - psycholog

wtorek: 7. 30 – 16.30,

Kamila Polonowska – pedagog specjalny

środa: 8.30 – 16.00, czwartek: 12.00 – 13. 30

Email: kamilapolonowskaa@gmail.com

Urszula Czykwin- pedagog specjalny

poniedziałek, wtorek, środa:  9.00/ 10.00  -  14. 00/ 15. 00

Email: urszulaczykwin@gmail.com

proszę o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Harmonogram zajęć dodatkowych:

=================================================================

System konsekwencji złego zachowania oraz nagradzania dzieci w grupie III "Biedronki"

Konsekwencje złego zachowania:

Nagrody:

Rola nauczyciela w stosowaniu konsekwencji pozytywnych i negatywnych zachowań dziecka:

BLOG

Materiały do utrwalenia - grudzień

Litery: A,a ; O,o ; M,m ; E,e ; I,i ; T,t ; D,d; K,k; L,l ; Y,y

Dzień misia

W piątek 24 listopada obchodziliśmy „Dzień misia”. Przy okazji tego święta podjęliśmy działania poszerzające wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dzieci zapoznały się z zawartością apteczki, nauczyliśmy się numeru ratunkowego i wezwania pogotowia oraz umiejętności udzielenia właściwych informacji dyspozytorowi. Dzieci ćwiczyły na misiu zakładanie opatrunków. Utrwaliliśmy orientację przestrzenną przy pomocy misiów. Były zabawy przy muzyce i tańce z misiami. Oglądaliśmy filmik edukacyjny pt. ,,Dzień pluszowego misia''. Dzieci poznały znane misie z bajek. Biedroneczki wykonały również piękne prace plastyczne przy użyciu nowej techniki plastycznej, malując pędzelkami i patyczkami higienicznymi puszystą farbą wykonaną z kleju i pianki do golenia. Dzieci nauczyły się piosenki w j. angielskim pt. ,,My teddy bear'' - Super Simple Songs.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia oglądaliśmy film edukacyjny pt. ,,Prawa i obowiązki dziecka'', dzieci w grupach kolorowały tematyczną kolorowankę XXL. Tego dnia mieliśmy specjalnego gościa, radcę prawnego - panią Anetę Karwowską. Pani Aneta opowiedziała dzieciom kim jest radca prawny oraz przeprowadziła zajęcia dotyczące praw i obowiązków dziecka. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia oraz upominki heart.