GRUPA III "BIEDRONKI"biedronki

pomoc: Pani Marta

Ogłoszenia:

MSZA ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA

Rodziców deklarujących uczęszczanie dzieci na religię katolicką informujemy, iż dzieci z naszej grupy będą uczestniczyły we mszy świętej - rekolekcyjnej Wielkopostnej, która odbędzie się w ramach zajęć z religii katolickiej w Kościele parafialnym św. Królowej Jadwigi (dolnej części), w dniu 19 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 10:00.

Prosimy Rodziców o przygotowanie w domach z dziećmi intencji mszalnych, które będą ofiarowane na sercach podczas mszy świętej i dostarczenie ich do naszej grupy do 18 marca. Zapraszamy serdecznie do udziału we mszy świętej rodziców, babcie i dziadków oraz tych którzy będą dysponować w tym dniu wolnym czasem.

Warsztaty wielkanocne  „Puchata Radość"

14 marca 2024 r.

w ramach zajęć odbędą się warsztaty wielkanocne z udziałem zwierząt:

małe króliki, szynszyle, miniaturowa kózka oraz alpaka.

Koszt: 17 zł/ os.

Szkolenie dla Rodziców z zakresu Polityki Ochrony Dzieci

19 marca 2024 roku (wtorek) o godz. 17.00

w przedszkolu odbędzie się szkolenie z zakresu standardów bezpieczeństwa

zawartych w  Polityce Ochrony Dzieci Przed Krzywdzeniem.

Zapisy zainteresowanych Rodziców: do dnia 19 marca 2024 roku.

Szanowni Państwo,

okres zimowy szczególnie sprzyja chorobom dzieci:

wysypki skórne, wirusowe zapalenie spojówek, kaszel, katar, gorączka.

Uprzejmie proszę o konsultowanie niepokojących objawów z lekarzem.

Dzieci z podejrzeniem choroby będą odsyłane do domu.

Prosimy o przyniesienie pudełka suchych oraz mokrych chusteczek higienicznych II półrocze.

Dziękujemy :-)

Konkursy:

Podziękowania:

heart Serdecznie dziękujemy heart

Pani Annie Szwęch za podarowanie dzieciom śniadaniówek oraz kolorowanek.

Pani Natalii Wasiluk za podarowanie materiałów do prac plastycznych.

Pani Anecie Barżykowskiej za podarowanie zabawek oraz puzzli.

Pani Annie Szwęch za podarowanie dekoracji świątecznych do naszej sali.

Pani Annie Gryko za zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka.

Pani Justynie Tarasiuk za podarowanie zabawek.

Pani Natalii Wasiluk za podarowanie tekstyliów do prac plastycznych.

Pani Joannie Sawickiej-Koryszewskiej za ufundowanie pomponów do tańca oraz tablicy kredowo-magnetycznej do zajęć.

Pani Justynie Klimaszewskiej za podarowanie układanki - klocków Pop It.

=================================================================

Z uwagi na ograniczone możliwości spotkań z nauczycielami grupy, udostępniamy Państwu adres mailowy, poprzez który można się z nami kontaktować. Prosimy również o uważne i sukcesywne sprawdzanie ogłoszeń zawartych na stronie internetowej przedszkola oraz w placówce na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy :-)

motylkips77@wp.pl

konsultacja indywidualna (tzw. godzina dostępności):

zmiana popołudniowa: poniedziałek i wtorek godzina 11:00-11:30

prosimy o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Dyżury przedszkolnych specjalistów:

Beata Polak- logopeda

poniedziałek: 8.00 – 16.00,

Email: beatapolak98@gmail.com

p. Miranda Truchta - psycholog

wtorek: 7. 30 – 16.30,

Kamila Polonowska – pedagog specjalny

środa: 8.30 – 16.00, czwartek: 12.00 – 13. 30

Email: kamilapolonowskaa@gmail.com

Urszula Czykwin- pedagog specjalny

poniedziałek, wtorek, środa:  9.00/ 10.00  -  14. 00/ 15. 00

Email: urszulaczykwin@gmail.com

proszę o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Harmonogram zajęć dodatkowych:

=================================================================

System konsekwencji złego zachowania oraz nagradzania dzieci w grupie III "Biedronki"

Konsekwencje złego zachowania:

Nagrody:

Rola nauczyciela w stosowaniu konsekwencji pozytywnych i negatywnych zachowań dziecka:

BLOG

Dinozaury

W ubiegłym tygodniu  nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasza sala zamieniła się w tajemniczy park jurajski, a w sali powstał „dinozaurowy” kącik. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów. Czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki, które dzieci przyniosły do przedszkola. Dzieci kodowały drogę do dinozaura za pomocą strzałek. Stworzyliśmy piękne prace plastyczne i dinozaury z rolki po papierze, którą pomalowaliśmy farbą.

Kosmos

W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale.

Walentynki

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Grupa ,,Biedroneczek'' zorganizowała pocztę walentynkową. Zadaniem dzieci było wykonanie kartek dla osób, które darzą sympatią. Jak na heartŚwięto Walentegoheart przystało, motywem przewodnim dnia był kolor czerwony. Całe przedszkole zamieniło się dziś w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Przez kilka dni przedszkolaki mogły wrzucać do specjalnej skrzynki kartki dla swoich kolegów, koleżanek oraz pań. Wśród atrakcji nie zabrakło Amorków z naszej grupy, które dostarczyły walentynki do dzieci ze wszystkich grup. Ten dzień był okazją do rozmów o uczuciach, przyjaźni, pozytywnych emocjach. Był to dzień miłych wrażeń i pięknych gestów heart.