GRUPA IV "Biedronki"

wychowawczynie: Pani Grażyna, Pani  Ania

Z ŻYCIA GRUPY

PAŹDZIERNIK

To już kolejny miesiąc za nami. W październiku rozmawialiśmy o darach jesieni z sadu, ogrodu i lasu. Mówiliśmy też o tym co robić by być zdrowym. Wiemy, że musimy odpowiednio się odżywiać, spędzać czas na podwórku, ubierać się odpowiednio do pogody. Dzięki jednemu z rodziców z naszej grupy mieliśmy zorganizowane spotkanie z panią  policjantką, która nas odwiedziła w przedszkolu. Opowiadała nam o o bezpieczeństwie, przestrzegała przed  kontaktami z osobami nieznajomymi. Na koniec spotkania otrzymaliśmy odblaski, które mamy przyklejone do kurtek.  Październik to jeden z jesiennych miesięcy. W związku z tym spora grupa dzieci z grupy- Biedronki przygotowała prace plastyczne na konkurs- "Dary Pani jesieni", które zostały dostarczone do organizatora. Jedna z naszych koleżanek z grupy została laureatką konkursu i otrzymała nagrodę.  Pomimo różnych warunków pogodowych staramy się codziennie przebywać na podwórku. Spotykamy się tam z naszymi starszymi kolegami i wspólnie z nimi spędzamy czas. Przygotowujemy się też do apelu, który odbędzie się 9 listopada z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Utrwalamy piosenkę o Polsce, wiersz oraz taniec ludowy. Nasze Panie codziennie organizują zajęcia, na których poznajemy nowe rzeczy, poszerzamy nasze dotychczasowe wiadomości. Cieszymy się, że możemy razem się bawić i wesoło spędzać czas.

WRZESIEŃ

Mija pierwszy miesiąc  pobytu w starszej grupie. Jesteśmy w czterolatkach. W naszej grupie powitaliśmy dwie nowe koleżanki i kolegę. Chyba nas polubili i czują się tu dobrze. Chociaż jest to nasz drugi rok w przedszkolu to niektórzy potrzebowali czasu, żeby znów poczuć się pewnie. Żeby ułatwić dzieciom ponowne przyzwyczajenie się do przedszkola rozmawialiśmy o wspólnym funkcjonowaniu przedszkolaków. Przypominaliśmy sobie imiona kolegów i osób pracujących w przedszkolu. Zwracaliśmy uwagę na mówienie dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam. Wspólnie przygotowaliśmy Kodeks grupy, w którym zamieszczone zostały zasady zachowania. Sprzyjająca letnia pogoda pozwoliła nam na pobyt na podwórku.  We wrześniu wspominaliśmy wakacje,  rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, poznaliśmy owoce z naszych sadów. Lubimy chodzić do przedszkola, spędzać czas w naszej grupie i z naszymi paniami.

grupy