GRUPA IV "Biedronki"

wychowawczynie: Pani Grażyna, Pani  Ania

Z ŻYCIA GRUPY

WRZESIEŃ

Mija pierwszy miesiąc  pobytu w starszej grupie. Jesteśmy w czterolatkach. W naszej grupie powitaliśmy dwie nowe koleżanki i kolegę. Chyba nas polubili i czują się tu dobrze. Chociaż jest to nasz drugi rok w przedszkolu to niektórzy potrzebowali czasu, żeby znów poczuć się pewnie. Żeby ułatwić dzieciom ponowne przyzwyczajenie się do przedszkola rozmawialiśmy o wspólnym funkcjonowaniu przedszkolaków. Przypominaliśmy sobie imiona kolegów i osób pracujących w przedszkolu. Zwracaliśmy uwagę na mówienie dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam. Wspólnie przygotowaliśmy Kodeks grupy, w którym zamieszczone zostały zasady zachowania. Sprzyjająca letnia pogoda pozwoliła nam na pobyt na podwórku.  We wrześniu wspominaliśmy wakacje,  rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, poznaliśmy owoce z naszych sadów. Lubimy chodzić do przedszkola, spędzać czas w naszej grupie i z naszymi paniami.

grupy