KRONIKA WYDARZEŃ

Środa, 10 listopada 2021 r.

Akcja " Szkoła do hymnu"

W dniu 10listopada 2021 o godz. 11.11 dzieci z' Rumiankowego Przedszkola" zaśpiewały hymn, przyłączając się do akcji ogólnopolskiej MEiN. W tym uroczystym dniu od wejścia do  przedszkola, witały nas pieśni patriotyczne oraz gazetka tematyczna przygotowana z okazji Święta Niepodległości. Dzieci w grupach uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych, hymnu narodowego, wykonywały kotyliony , które prezentowały podczas obchodów uroczystości  grupowych w dniu 10 listopada. Wymiar patriotyzmu, wolności Ojczyzny jest nadrzędną wartością pielęgnowaną w placówce. Wspólne odśpiewanie hymnu zawsze wywołuje wzruszenie, bo wyznajemy wszyscy razem  największą miłość do Ojczyzny , którą pielęgnujemy  w sercu od najmłodszych lat, przekazując ją dalszym pokoleniom.

Środa, 3 listopada 2021 r.

Marszalek Pilsudski w przedszkolu

W dniu 29 października miało miejsce niezwykłe spotkanie. Nasze przedszkole odwiedził pan Marszałek Józef Piłsudski. Spotkanie, w którym wzięły udział dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zostało przygotowane i poprowadzone we współpracy z Panem Robertem Janem Peciakiem - tatą Juliana z grupy „Pszczółki”. W spotkaniu uczestniczył Pan Czesław Jakubowicz. Zacni goście opowiedzieli dzieciom o trudach walk w odzyskaniu niepodległości Polski.