KRONIKA WYDARZEŃ

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 r.

Mikołajki

W dniu 6 grudnia 2021 roku „ Rumiankowe Przedszkole” odwiedził długo oczekiwany św. Mikołaj. Tego dnia  Mikołaj od rana witał wchodzące dzieci  i rodziców przed wejściem do budynku. Dzieci z radością witały się z Mikołajem otrzymując słodkości. Od drzwi przedszkolnych dzieci prowadziła do sal świąteczna muzyka, a nastrój oddawały dekoracje i pięknie wystrojona choinka. Tego dnia w „ Rumiankowym Przedszkolu” we wszystkich grupach pojawiły się elfy-pomocnicy Mikołaja przystrojone w czerwone czapki i odświętne ubrania- w Jego ulubionym kolorze. Po śniadaniu rozpoczęły się uroczystości grupowe wypełnione tańcami, konkursami i różnymi atrakcjami przygotowanymi przez Panie w grupach. Ale wiadomość ,że sanie św. Mikołaja wylądowały na dachu przedszkola i należy odszukać Go kierując się głosem dzwoneczka sprawił wielką euforię wśród dzieci. Każda z grup po odnalezieniu św. Mikołaja miała okazję zaprezentować piosenki, wiersze o Nim, a także talenty taneczne, które samodzielnie przygotowały dziewczynki z grupy IV „ Pszczółki”. Święty Mikołaj przedstawiał się dzieciom, opowiadając o swoim stroju biskupim, pochodzeniu i tradycji. Rozmowy z Mikołajem były bardzo spontaniczne, wiarygodne tak jak to zawsze czynią dzieci. Kulminacją było otrzymaniu prezentów- zabawek do grup przedszkolnych w dużych workach. Ten dzień był prawdziwie świąteczny dla dzieci, bo wszyscy byli radośni i szczęśliwi. Nawet Rodzice wprowadzając dzieci do przedszkola uśmiechali się tego dnia, przypominając pewnie piękne beztroskie dni dzieciństwa. I jak na zamówienie spadł puszysty, biały śnieg, który dodał Mikołajowi przedświątecznego uroku.