KRONIKA WYDARZEŃ

Piątek, 26 lutego 2021 r.

Dzień dinozaura

26 lutego obchodziliśmy ,,Dzień dinozaura''. Poznaliśmy historię dinozaurów - dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Podzieliliśmy dinozaury na mięsożerne i roślinożerne, przeprowadzaliśmy wykopaliska oraz obserwowaliśmy lodowe jaja z dinozaurami. Na koniec dnia wykonaliśmy w kilkuosobowych grupach pracę plastyczną pt. ,,Dinozaur'' przy użyciu farby i gąbek.

Środa, 17 lutego 2021 r.

Dzień kota

W trzecim tygodniu lutego nasze popołudniowe aktywności oscylowały wokół tematu czworonożnych przyjaciół, a to za sprawą ,,nietypowego święta” - „Święta kota”, które obchodziliśmy 17 lutego. W ramach zajęć przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji domowych pupili. Były także wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, instrumentacja muzyczna przy piosence pt. ,,Myszki i kot”, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, ćwiczenia na spostrzegawczość – ,,Bystre oczko. Koci świat”. Dzieci wykonały także kocie maski techniką origami oraz ćwiczyły sprawność grafomotoryczną, pisząc po śladzie i kolorując na karcie pracy w formacie A3. Obejrzały także kilka ciekawych bajek z cyklu Kot-O-Ciaki. Sympatyczne kotki zachęcały dzieci do jedzenia owoców i warzyw czy też opowiedziały o ząbkach mleczakach i higienie jamy ustnej.

Niedziela, 14 lutego 2021 r.

Serduszkowe Święto

W połowie lutego w naszym przedszkolu odbyło się Serduszkowe Święto. W tym dniu okazywaliśmy sobie miłe uczucia, przekazywaliśmy sobie słowa wzajemnej sympatii.

Środa, 10 lutego 2021 r.

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek w Sówkach obchodziliśmy 11 lutego. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,,Donaty’’. Bawiliśmy się w ,,Memory’’ – dzieci odnajdywały parę takich samych donatów. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów związanych z Tłustym czwartkiem oraz rozwiązywaliśmy karty pracy związane z tym świętem. Najważniejszym akcentem Tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie obyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Gdy nadeszła pora dzieci z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem.

Wtorek, 9 lutego 2021 r.

Dzień pizzy

9 lutego obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień pizzy''. Tego dnia nasza sala przedszkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie składników oraz posypywanie serem i przyprawami (bazylią i oregano). Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. W oczekiwaniu na pizzę poznaliśmy nazwy produktów w języku angielskim, stworzyliśmy dużą papierową pizzę, porównywaliśmy zbiory oraz rozwiązywaliśmy zadania matematyczne związane z tematem naszego dnia. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.