KRONIKA WYDARZEŃ

Piątek, 25 października 2019 r.

Sprzątanie Świata

w dniu 19 września  2019 r dzieci z „ Rumiankowego Przedszkola” brały udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy” . Kampania miała na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie od najmłodszych lat do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.  Dzieci, wyposażone w foliowe rękawice i kolorowe worki bardzo chętnie ruszyły ulicami osiedla. Tereny wokół przedszkola zostały dokładnie wysprzątane.

Jesienne wydarzenia w przedszkolu

Jesienią w „ rumiankowym Przedszkolu” dzieci uczestniczyły w ciekawych spotkaniach z zakresu realizacji programu  doradztwa zawodowego , bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Nauczyciele realizują innowację programową „ Dlaczego w trawie piszczy?”, w II grupie „ Żabki” innowację programową „ Z kolorami przez świat”. Tematyk pięknej jesieni towarzyszy dzieciom każdego dnia w różnorodnych działaniach. Sprzyja aura pięknej „ złotej jesieni”, by zanurzyć się w liście w ogrodzie przedszkolnym, pozbierać żołędzie i kasztany oraz kolorowe liście do kącików przyrody. Bezpośredni kontakt z naturą to największa skarbnica poznawania zmysłowego świata przyrody,  które uzupełniane są podczas zajęć edukacyjnych treściami z podstawy programowej i realizowanych programów przedszkolnych przez nauczycieli w grupach.

Dzień Przedszkolaka

20 września 2019 roku w „ Rumiankowym Przedszkolu” obchodzono ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci w grupach rysowały autoportrety oraz swoje przedszkole. Z prac plastycznych powstała galeria eksponowana na tablicach grupowych. W tym dniu odbył się również marsz heepeningowy alejkami osiedla, podczas którego dzieci prezentowały nazwy swoich grup, grały na instrumentach, aby pokazać mieszkańcom osiedla „ Zielone Wzgórza”, że są radosną społecznością „ Rumiankowego Przedszkola”.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2019 roku w Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W akademii przedszkolnej uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi przedszkola,przedstawiciele Rady Rodziców -Pani Joanna Warwińska- przewodnicząca oraz Pan Tycjan Kulesza, a także dzieci 5-6- letnie. Panie z grupy  „ Sowy” przygotowały  z dziećmi  piękną oprawą artystyczną z wierszami, piosenkami i tańcami. Namalowane portrety Pań z przedszkola przez dzieci z grupy V „Sowy” były cudownym prezentem, a życzenia przekazane przez Rodziców dopełniły radość w sercu, wdzięczność za trud codziennej pracy w przedszkolu.