Dzień pizzy

9 lutego obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień pizzy''. Tego dnia nasza sala przedszkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie składników oraz posypywanie serem i przyprawami (bazylią i oregano). Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. W oczekiwaniu na pizzę poznaliśmy nazwy produktów w języku angielskim, stworzyliśmy dużą papierową pizzę, porównywaliśmy zbiory oraz rozwiązywaliśmy zadania matematyczne związane z tematem naszego dnia. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.