Książka moim przyjacielem

W minionym tygodniu starałam się przybliżyć dzieciom wiadomości na temat książek i ich roli w życiu każdego człowieka. Pszczółki miały okazję zapoznać się również z przedszkolną z biblioteką i poznać zawód bibliotekarza. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Każda Pszczółka otrzymała własną kartę czytelnika. Bawiliśmy się również w wypożyczanie książek i czytanie ich/oglądanie w czytelni stworzonej z sali przedszkolnej. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania bajek przez nauczyciela. Na zakończenie tygodnia wszystkie dzieci wykonały zakładki do książek.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Mam nadzieję, że tymi zajęciami zachęciłam Pszczółki do częstszego sięgania po książki i próby samodzielnego czytania.