Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023

Wakacje szybko minęły i znów spotkaliśmy się w przedszkolnych murach. Po reakcjach dzieci widzimy, że niektórzy bardzo tęsknili... Pierwszego września przytulasom nie było końca! :)

Przed nami kolejny rok przedszkolnej przygody, ,,otulony" intensywniejszą aktywnością w zakresie edukacji matematycznej i językowej. W związku z obecnością dzieci 6-letnich, więcej uwagi poświęcimy rozwijaniu umiejętności niezbędnych do osiągnięcia gotowości szkolnej, m.in. dzieci poznają zapis graficzny liter, cyfr, działania matematyczne, zabawy z geoplanem, ćwiczenia z zakresu słuchu fonematycznego. W dalszym ciągu będą rozwijać się grafomotorycznie, manualnie, muzycznie i językowo. Z pewnością wzrośnie także poziom samodzielności w codziennym działaniu.

Pierwsze dni to czas integracji z nowymi dziećmi, które dołączyły do naszej grupy po wakacjach.

Sukcesywnie przypominamy zasady zachowania i bezpiecznej zabawy w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym.

Zanim sprzyja aura pogodowa bedziemy korzystać z placu zabaw. Warto pamiętać o czapce/chustce/kapeluszu dla dziecka.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, by każdy dzień spędzony w ,,Rumiankowym Przedszkolu" był dla Was wyjątkowy. Nawiązujcie nowe przyjaźnie, czerpcie radość ze wspólnej zabawy. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

Pani Ewa i Pani Emilia