#SzkołaDoHymnu

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dnia 10.11. w naszym Rumiankowym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też, nasze przedszkolaki bardzo uroczyście uczciły ten wyjątkowy dzień. Całe przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11. w przeddzień uroczystości, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Nie zabrakło też recytacji "Katechizmu polskiego dziecka" W. Bełzy oraz wspaniałych prac plastycznych i zabaw. Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7