„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują

Dzień Przedszkolaka!"

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka

uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz uczestniczyły w zajęciach z siatkówki. Nie zabrakło  zabaw muzycznych: nauka nowych układów tanecznych oraz zabaw z balonami przy muzyce. Dzieci zmierzyły się ze ścieżką sensoryczną, która jest pewnego rodzaju torem przeszkód, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Łapały kolorowe bańki mydlane.

Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Jednak najważniejszym punktem tego święta była kolorowa parada. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola, pięknie ubrane i wyposażone w instrumenty, z piosenką na ustach spacerowały uliczkami osiedla. Natomiast  pani  dyrektor  Bogusława Czyrska odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta częstując ulubionymi cukierkami😊

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6