Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Rumiankowe Przedszkolaki poznały podstawowe prawa dziecka, próbowały zilustrować te prawa, które wg nich są najważniejsze, śpiewały piosenkę. Powstała też piękna gazetka w hallu naszej placówki. Również Klub Małego Wolontariusza zaangażował się w zbiórkę na rzecz UNICEF.

Występ gr. III:

W poniedziałek 21 listopada odbył się przemarsz ulicami osiedla. Było głośno i niebiesko!

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4