Światowy dzień drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Nasze przedszkolaki cały tydzień poświęciły tej tematyce. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważna jest rola drzew w ekosystemie i życiu człowieka. Utrwalaliśmy więc wiadomości o poznanych drzewach liściastych i iglastych. Dopasowywaliśmy do liści i igieł owoce tych drzew. Dzieci rywalizowały też w parach w zabawach matematycznych, przeliczając liście, szukaliśmy różnic i podobieństw w ich wyglądzie, układaliśmy drzewa pocięte na trzy części, dzieliliśmy je na kolory. Wykonaliśmy ćwiczenia ruchowe i oddechowe z liśćmi w roli głównej. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą drzew i ich liści. W ogrodzie przedszkolnym obserwowaliśmy drzewa w jesiennej odsłonie. Na koniec wykonaliśmy jesienne drzewka różnymi technikami plastycznymi. Wszyscy świetnie się bawili co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.