DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy bajkę edukacyjną jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Dzieci zaprojektowały swoje kropki i bardzo starannie je pokolorowały. Wszystkim udało się zaczarować swoją kropkę, a przy pomocy aplikacji Quiver nasze kropki ożyły. Dzieci uważnie obejrzały swoje kropki na ekranie smartfona i sprawiło im to ogromną radość.