Spotkanie autorskie z Elżbietą Janikowską w Bibliotece, Filia Nr 7

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci z grupy III ,,Pszczółki” i grupy V ,,Sowy” udały się do pobliskiej biblioteki, aby obejrzeć teatrzyk kamishibai na podstawie bajki Pani Elżbiety Janikowskiej. Dźwięk magicznego dzwonka przeniósł przedszkolaki do świata łąkowych stworzeń. Przedstawiono nam historię pewnego ślimaka-samotnika, który czuł się odrzucony przez innych mieszkańców łąki. Szybko okazało się, że pomimo, iż wszystko robił wolniej niż pozostali, to właśnie on był najlepszym obserwatorem otaczającego świata. Nikt tak dobrze nie poznał piękna łąkowego obrazu, ponieważ każdy gdzieś pędził. Pisarka zachęciła dzieci do zapoznania się z innymi publikacjami jej autorstwa, które są dostępne w Bibliotece nr 7. A że zapewniła nas o tym, że każda jej bajka kończy się dobrze, z pewnością sięgniemy po kolejne książeczki.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6