Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2017

W dniu 15. 09. 2017 r. przedszkolaki włączyły się do kampanii "Sprzątanie Świata – Polska 2017". "Sprzątanie świata" jest międzynarodową akcją związaną z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. "Nie ma śmieci - są surowce" to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci", czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu mogą być użyte do produkcji różnych wartościowych przedmiotów. Dlatego sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki złożono w wyznaczonym miejscu zbiórki z którego zostaną odebrane. Akcja ta uświadomiła dzieciom, że warto być przyjacielem środowiska.