Spotkanie z Rodzicem w ramach doradztwa zawodowego

Zapoznawanie dzieci z różnorodnością zawodów i profesji świata dorosłych to jedno z działań podejmowanych w przedszkolu, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego. Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.

Rodzice jako przedstawiciele różnych profesji, często pasjonaci w konkretnej dziedzinie są bogatym źródłem doświadczeń dla przedszkolaków.

Dn. 13 czerwca, dzięki Pani Marcie Zajkowskiej – mamie Kacpra, przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, kim jest opiekun medyczny osób starszych, co należy do jego obowiązków, jakie narzędzia pracy wykorzystuje na co dzień w procesie pielęgnacji. Pani Marta, jako instruktor kulturalno-oświatowy w Domu Pomocy Społecznej opowiedziała dzieciom, w jaki sposób umila seniorom czas wolny. Przyniosła także wytwory prac pensjonariuszy: ażurowe serwetki, robione na szydełku koszyczki, kurki, papierowe kwiaty i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Pani Marto,

serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspieranie inicjatyw przedszkolnych.