Robot Photon

Robot edukacyjny Photon, wykorzystując nowoczesne technologie, pozwala na łączenie nauki z zabawą. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić podstawowe zagadnienia z informatyki.

Na dzisiejszym warsztacie dzieci zapoznały się z elementarną obsługą aplikacji na poziomie pierwszego silnika programowania - Photon Draw. ,,Rysując palcem" na tablecie, wyznaczały drogę, którą pokona robot, poruszajac się po niebieskiej macie. Możliwa była także zmiana koloru oczu i czułek oraz dodanie dźwięków, symbolizujących stan emocjonalny Photona (radość, smutek, złość i gniew) lub odgłosy zwierząt.

Po zabawach o charakterze zapoznawczym, programowaliśmy drogę z uwzględnieniem warunku - robot nie mógł zjechać z maty piankowej. Zadanie wymagało precyzyjnego przeliczania piankowych pól w różnych kierunkach, w zależności od wyjściowego usytuaowania robota.

opr. Ewa Wróblewska

(w ramach realizacji innowacji z elementami kodowania i programowania

,,Rumiankowy Przedszkolak w zakodowanym świecie")

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4