Dzień Kota

17 lutego swój dzień mają nieustraszone, cudownie egoistyczne i dziwne zwierzęta - koty. Celebracja tego nietypowego święta to element większej całości, poświęconej tematyce małych i nieco większych zwierząt domowych – naszych milusińskich. W ramach realizacji tematyki tygodnia skupiliśmy się na kwestii wychowania dla poszanowania zwierząt. Każda żywa istota to nie zabawka. Potrzebuje właściwej opieki i odpowiedzialności ze strony swego właściciela. Dzieci, odwołując się do własnych doświadczeń ustalały zasady sprawowania opieki nad psem, kotem, rybką czy świnką morska. Poznały też zawód lekarza weterynarii. Rozmawialiśmy także o zagrożeniach wynikających z kontaktów z obcymi zwierzętami. Dzieci, na drodze praktycznych działań przećwiczyły ,,pozycję żółwia”.

Czwartkowe zajęcia zdominowała jednak kocia tematyka. Oto aktywności, w jakich wzięły udział nasze przedszkolaki:

oraz zabawy z elementami kodowania:

😊 – kubek zielony – kot udomowiony, - kubek czerwony – kot dziki i groźny)

Po prostu koci świat !!!!

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9