Serduszkowe Święto

Dnia 14 lutego w naszej grupie odbyły sie zajęcia edukacyjne z serduszkiem w roli głównej. Symbol serca towarzyszył nam w każdej aktywności zadaniowej.

Sięgnęliśmy po zabawy z zakresu kodowania i programowania offline. Przedszkolaki kierowały czerwonym kubeczkiem po macie edukacyjnej zgodnie z kodem strzałkowym, odkrywały kolejne litery, aby w końcu odgadnąć nazwę dzisiejszego święta.

Pracę plastyczną też należało odkodować i wykleić kulkami z plasteliny wg legendy cyfrowo-barwnej. Powstały tematyczne napisy - LOVE i kratkowe serduszka.

Dzieci miały okazję zatańczyć w parze z kolegą serduszkowy taniec do utworu pt. ,,Melodia sopelkowa.

Motyw serca możemy także zaobserwować w naturze. Oto przykłady przyrody ,,zaklętej w sercu", którą przedszkolaki obejrzały w powiększeniu na komputerze:

Ułożeniem palców, gestem obu dłoni oraz swoim ciałem odwzorowywały kształt serca.

Nieodłącznym elementem Serduszkowego Święta są odwiedziny Rumiankowych Wolontariuszy, którzy i w tym roku podarowali dzieciom serduszkowe lizaki.

:) :) :) :)

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5