Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój początek w roku 2013, kiedy to Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak postanowił docenić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. I tak to, co roku 20 września świętujemy Dzień Przedszkolaka, podczas którego w placówkach przedszkolnych odbywają się zabawy, konkursy, przedszkolne dyskoteki i zdrowe poczęstunki.

W naszej grupie dzieci zmierzyły się konkurencjami sprawnościowymi, konstrukcyjnymi, parateatralnymi. Przechodziły pod sznurem, który był opuszczany coraz niżej i niżej (zabawa Limbo). Wznosiły konstrukcje z nietypowego materiału (kubeczki, talerzyki, klocki tekturowe). Naśladowały sposób poruszania się różnych postaci, zwierząt, ćwicząc przy tym umiejętność przeliczania, spryt, szybkość reakcji na sygnał dźwiękowy. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego typu zabawy, to także wspaniała integracja dzieci, które uczą się wzajemnej pomocy, życzliwości, otwartości i uważności na drugiego człowieka. Dodatkowej aktywności fizycznej dostarczyła nam dyskoteka przy największych przebojach Disco Kid’s. Choć za oknem siąpił deszcz (a nasz przemarsz ulicami osiedla okazał się być niemożliwy do zrealizowania), dzieci wyskakały się w najlepsze, by potem przegryźć zdrowe przekąski w postaci zbożowych ciasteczek. Nasze ,,Żabki” wykonały także pamiątkowe zdjęcie z akcesoriami z fotobudki.

Z okazji Dnia Przedszkolaka przekazano dzieciom zabawki do grupowych kącików: samoloty, laleczki i maxi zestaw ciastoliny z akcesoriami. ,,Żabki” uwielbiają wałkować, ugniatać i wyciskać wzorki w masie sensorycznej, a tym samym usprawniają małe rączki i rozwijają kreatywność plastyczną.

Pani Ewa, Pani Agnieszka, Pani Ania

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3