Dzień Kropki

Dn. 15 września 2021 r. obchodziliśmy Dzień Kropki – święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci obejrzały projekcję filmu o dziewczynce Vashti i jej kropkowej twórczości. Wszystkie przedszkolaki z ciekawością przypatrywały się kolejnym stronicom książki pt. ,,Naciśnij mnie” z kropkowymi zadaniami. Dzieci mogły nią potrząsać, dmuchać, a nawet bić jej brawo, gdyż każda kolejna strona odkrywała przed nimi wspaniały świat magicznych kropek. Książka, która wzbudziła takie zainteresowanie wśród dzieci to międzynarodowy hit. Jest interaktywna, kreatywna, edukacyjna – zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Ćwiczyliśmy sprawność dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową poprzez kolorowanie wg kodu, w którym każda kropka oznaczała inny kolor. Chętne dzieci zmieniały otrzymane kropki w coś innego, np. kwiatek, słońce lub wyklejały jesienne obrazki kuleczkami z plasteliny.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2