15 września- Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września od ośmiu lat. Inspiracją do zorganizowania takiego dnia była książeczka Petera Reynoldsa pt.: ,,The Dot’’, czyli ,,Kropka’’.

"Żabkowe" dzieci wysłuchały opowieści o Vashti- małej, nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzy w swoje możliwości. Dzięki mądremu podejściu swojej nauczycielki, dziewczynka zaczyna rozumieć, że w każdym tkwi talent do stworzenia czegoś pięknego i wartościowego, choćby była to na pozór zwykła kropka.

Dzieci pracowały w grupach, tworząc kropkowe drzewa. Wcześniej jednak, zamieniły się w małych detektywów poszukujących poukrywanych w sali kropek niezbędnych do wykonania pracy.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4