Święta tuż, tuż

opracowała: Karolina Faszcza

1. Słuchanie opowiadania ,,Jeżyk w Betlejem''
(załącznik mp3)

2. ,,Zapachowe kule świąteczne'' - wykonanie ozdoby na świąteczny stół.
Święta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzy się z czymś innym – z zapachem pomarańczy i cynamonu, kolorowymi bombkami i światełkami na choince, smakiem makowca... To kolory, smaki, zapachy, które zbieramy i pamiętamy przez całe życie. Proponuję wykonanie w domu wspólnie z dziećmi „zapachowych kul świątecznych”, które będą piękną ozdobą świątecznych stołów.

Myjemy pomarańczę, w skórkę pomarańczy wbijamy goździki i gotowe! Niech tę święta pachną jak najpiękniej!

3. ,,Mikołaj z plasteliny''
Wykonaj Mikołaja z plasteliny według instrukcji, który będzie przypominał wszystkim o zbliżających się świętach.

(załącznik)

4. Zabawa „W fabryce zabawek św. Mikołaja”
Samoloty już wylądowały w krainie Mikołaja (naśladują lądujący samolot). Dzieci przedzierają się przez zaspy śniegu (podnoszą wysoko nóżki), zatrzymują się na odpoczynek (stoją bez ruchu) i rozglądają się sprawdzając czy są już na miejscu (rozglądają się). W pewnym momencie rodzic oznajmia: widzę fabrykę Mikołaja! Chodźmy zobaczyć co robi Mikołaj (idą za rodzicem). Dalsza opowieść mówi o tym, co dzieci widzą zaglądając przez okienka fabryki. W kolejnych salach widać podskakujące pajacyki (podskakują i robią pajacyki), tańczące lalki (tańczą), jeżdżące samochodziki (udają jazdę samochodem).

Rodzic pyta czy dziecko wie, jakim pojazdem przyjedzie do niego Mikołaj?

Do pobrania: