Dzień dyni

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni” ! W grupie Pszczółek święto to obchodziliśmy w piątek 28 października. Tego dnia podczas zajęć dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.  Tego dnia nasze Pszczółki pracowały w grupach. Praca w grupach wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, maluchy uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniają między sobą więzi. Zespołowa praca uczy współdziałania. W grupie wszystkie dzieci stanowią całość, wszyscy dążą do tego samego, wspólnego celu, nie ma tu więc mowy o rywalizacji. Ponadto podczas pracy grupowej – podobnie jak podczas gier dzieci uczą się przestrzegać określonych reguł. Dzieci w grupach układały ,,Dyniowe obrazki’’ złożone z kilku części oraz wyklejały plasteliną szablon dyni. Tego dnia dzieci pokolorowały też obrazek przedstawiający dynię a naszą salę ozdobił wesoły Minionek wykonany z dyni.