Zajęcia edukacyjne w "Ogniku"

Pierwszego czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogliśmy z bliska obejrzeć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem jakiego używają strażacy w swojej pracy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali "Ognik". Na zajęciach edukacyjnych obserwowały, co może wywołać pożar w kuchni oraz jak się zachować w takiej sytuacji. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z pracą strażaka, wzbogacić wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu podczas pożaru, uświadomić sobie przyczyny powstawania pożarów oraz utrwalić numery alarmowe: 999 oraz 112. Wspaniały wykład przerwał alarm. Na żywo widzieliśmy jak strażacy prosto z wykładu ruszyli na akcję ratowniczą.

W trakcie rozmowy ze strażakami Pszczółki dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa itd.. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru - z wielką ochotą oglądali przymiarkę tegoż stroju przez Panią Ulę.😊

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu gaśniczego.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Szymkiewiczowi za możliwość zorganizowania ciekawej i pełnej wrażeń wycieczki.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów!