Dzień dinozaura

W ubiegłym tygodniu dzieci przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Najmłodsi rozpoznawali nazwy dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach np. musiały wytropić dinozaura, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołała wśród najmłodszych praca plastyczna, w której to maluchy wykonały dinozaura z talerzyka papierowego. Był to szczególny tydzień, pełen radosnych wrażeń.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8