Dzień pingwina

W tym tygodniu w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne związane z obchodami Dnia Pingwina. Przedszkolaki przeniosły się na Antarktydę, gdzie poznały bliżej życie pingwinów. Zajęcia rozpoczęliśmy od wiersza „Pingwinek” M. Tokarczyk, któremu towarzyszyły obrazki. Pogłębiliśmy wiedzę przedszkolaków umożliwiając im obejrzenie różnych obrazków z pingwinami oraz prezentacji multimedialnej na ten temat. Dzieci z ciekawością wysłuchały różnych ciekawostek. Wspólnie bawiliśmy się w zabawę ,,Nakarm pingwinka’’ - karmiliśmy pingwinka taką ilością pożywienia, jaką wskazywała ilość kropek na kostce. Podczas tej zabawy utrwaliliśmy przeliczanie od 1 do 6. Porównywaliśmy liczebność zbiorów - posługując się określeniami więcej, ,mniej, tyle samo. Utrwaliliśmy wygląd cyfr od 1 do 3. Wspólnie układaliśmy tematyczne puzzle oraz czytaliśmy książeczki. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,,Pingwin’’. Nasze dzieci wspólnie bawiły się, tańczyły na lodzie oraz oglądały bajkę pt. ,,Pingwin Pik – Pok’’.