Akcja ,,Dzieciaki Ratują Zwierzaki''

Motylki biorą udział w Akcji pt. ,,Dzieciaki Ratują Zwierzaki’’. Jej celem jest zainteresowanie tematyką bioróżnorodności i ochrony zwierząt. Poprzez różnorodne działania dzieci poznają dzikie zwierzęta zamieszkujące Morze Arktyczne oraz lasy Polski. Kształtowanie u dzieci postawy zaangażowania społecznego. Wsparcie działań pomocowych na rzecz ochrony i rehabilitacji zwierząt zamieszkujących obszary arktyczne oraz polskie lasy. Dzieci przez cały tydzień poznawały życie leśnych ssaków. Oglądaliśmy ilustracje zwierząt. Zapoznaliśmy się z prezentacją na temat życia jeży i wiewiórek. Oglądaliśmy filmy edukacyjne o jeżach, wiewiórkach i niedźwiedziach. Słuchaliśmy odgłosów leśnych zwierząt i próbowaliśmy odgadnąć co to za zwierzę. Wykonaliśmy zadanie ,,Czyja to noga?’’ - oglądaliśmy nogi zwierząt i próbowaliśmy odgadnąć co to za zwierzę oraz zadanie ,,Czyj to trop?’’ – próbowaliśmy połączyć ślad z odpowiednim zwierzątkiem. Czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki o zwierzętach zamieszkujących las. Wykonaliśmy dwie prace plastyczne: ,,Jeże’’ z ziemniaków, wykałaczek i kolorowych koralików  oraz ,,Niedźwiedzie’’ z rolek po papierze toaletowym. Dzieci usprawniały motorykę małą przy pomocy kart pracy pt. ,,Rysuj po śladzie’’ – zadaniem dzieci było doprowadzić jeżyka i wiewiórkę po śladzie do przysmaków.