Dzień drzewa

Dzień Drzewa jest elementem edukacji ekologicznej. W naszej grupie przez cały tydzień odbywały się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Dzieci wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach i owocach. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,,Drzewo’’ oraz pracę grupową pt. ,,Kolorowe liście’’. Na koniec tygodnia stworzyliśmy ,,Kącik przyrodniczy'' z darów jesieni i naszych prac.

Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy dwa zadania z projektu edukacyjnego ,,Jestem małym przyjacielem przyrody’’ w którym nasza grupa bierze udział:

- ,,Zwierzaki i ludziki z darów jesieni’’

- ,,Zielniki’’ ze znalezionych liści

Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.