Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W naszej grupie dzieci spędziły ten dzień na zabawach muzycznych: ucząc się nowych układów tanecznych, na zabawach z balonami przy muzyce i zabawach z chustą animacyjną. Dzieci zmierzyły się ze ścieżką sensoryczną, która jest pewnego rodzaju torem przeszkód, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Resztę dnia spędziliśmy na zabawach sensorycznych z barwionym ryżem i makaronem. Zabawa sensoryczna dostarcza bodźców stymulujących i pobudza wrażliwość zmysłową. Przesypywanie ryżu oraz makaronu,  układanie z niego wzorów  rozwija sprawność manualną dziecka, kreatywność oraz wyobraźnie. Przy okazji utrwaliliśmy nazwy kolorów. Następnie wspólnie wykonaliśmy ,,Motylkowy baner'' odbijając rączki naszych przedszkolaków na papierze. Po zakończonej zabawie wszystkie dzieci usiadły do stolików by zjeść zbożowe ciasteczka.