Kosmos

„W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale.”

W tym tygodniu dzieci poznały tajemnice kosmosu. Dowiedziały się kim jest astronauta, astronom, co to jest skafander, rakieta, satelita, teleskop oraz kim był Mikołaj Kopernik. Dzieci poznały nazwy planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca. Oglądały film edukacyjny o kosmosie, rozwiązywały „kosmiczne zagadki” oraz poznały ciekawostki o wszystkich planetach. Pod koniec tygodnia stworzyły ,,Galaktykę w słoiku’’ i nauczyły się piosenki pt. „Kosmiczne marzenia”, która sprawiła dużo uśmiechu na ich twarzach.

,,Kosmiczne marzenia’’

Jest mnóstwo obrazków z planetami.

I stacja kosmiczna w przestrzeni bez końca.

Ref: O, jak cudownie byłoby lecieć

w przestrzeń kosmiczną w mojej rakiecie!

I z bliska patrzeć na różne planety.

I machać do nich z mojej rakiety.

Markury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.

To wycieczka rakietowa na sto dwa!

Hej planety macham do was: pa pa pa !

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5