„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły Mikołajowi. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami, dzieci otrzymały nowe zabawki. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Następnie całą grupą poszliśmy na teatrzyk. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! 6 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu mikołajkowego pt. ,,Portret Świętego Mikołaja''. Zadaniem dzieci było narysowanie w przedszkolu portretu Mikołaja. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.