Dzień misia

W piątek 24 listopada obchodziliśmy ,,Dzień misia". Przy okazji tego święta podjęliśmy działania poszerzające wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dzieci zapoznały się z zawartością apteczki, nauczyliśmy się numeru ratunkowego i wezwania pogotowia oraz umiejętności udzielenia właściwych informacji dyspozytorowi. Dzieci ćwiczyły na misiu zakładanie opatrunków. Utrwaliliśmy orientację przestrzenną przy pomocy misiów. Były zabawy przy muzyce i tańce z misiami. Oglądaliśmy filmik edukacyjny pt. ,,Dzień pluszowego misia''. Dzieci poznały znane misie z bajek. Biedroneczki wykonały również piękne prace plastyczne przy użyciu nowej techniki plastycznej, malując pędzelkami i patyczkami higienicznymi puszystą farbą wykonaną z kleju i pianki do golenia. Dzieci nauczyły się piosenki w j. angielskim pt. ,,My teddy bear'' - Super Simple Songs.

My teddy bear has two eyes, two eyes, two eyes.

My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear.

My teddy bear has one nose, one nose, one nose.

My teddy bear has one nose. I love my teddy bear.

My teddy bear has two ears, two ears, two ears.

My teddy bear has two ears. I love my teddy bear.

My teddy bear has two arms, two arms, two arms.

My teddy bear has two arms. I love my teddy bear.

My teddy bear has two legs, two legs, two legs.

My teddy bear has two legs. I love my teddy bear.

My teddy bear has four paws, four paws, four paws.

My teddy bear has four paws. I love my teddy bear.