Biedronki kodują ... cz.2

Dnia 8 lutego 2022 r. w ramach popołudniowych zajęć dydaktycznych pięciolatki miały okazję doświadczyć kilku zabaw z wykorzystaniem maty edukacyjnej Edu-Sense, kolorowych kubeczków i wybranych krążków humanistycznych. Dzieci w przedszkolu cechuje największa ciekawość świata. Zaproponowane aktywności miały na celu rozwój logicznego myślenia, aktywnego słuchania,  nabywanie umiejętności pracy w zespole i precyzyjnej komunikacji. Przedszkolaki powtórzyły nazwy kolorów, utrwaliły zasady tworzenia sudoku, łączyły cechy (wielkość i kolor), uczyły się wyznaczać współrzędne na macie, np. A1, C4, utrwalały orientację przestrzenną i kierunki P-L.

Przykładowe zabawy Biedronek :

- układanie maxi sudoku  z kubków;

O co chodzi w sudoku? Należy ułożyć elementy tak, aby kolor nie powtórzył się ani w pionie, ani w poziomie. Najprościej układać po skosie. To co zostaje przenosimy do dolnych poziomów.

- łączenie cech (wielkość i kolor) w układzie współrzędnych;

- zabawa ,,W sklepie z zabawkami” - wyznaczanie drogi i układanie jej za pomocą kolorowych kartoników w oparciu o sytuację na macie edukacyjnej; ćwiczenie orientacji przestrzennej i kierunków P-L;

Spotkanie z przedszkolakami z gr. III to wynik realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Zakodowany świat małej Żabki”. Kolejne zabawy z elementami kodowania i programowania offline już  niebawem.

Opr. Ewa Wróblewska

autor projektu