Biedronki kodują ... cz.1

W czasie ferii zimowych miały miejsce pierwsze zabawy z elementami kodowania. Mniej liczna grupa dzieci umożliwia łatwiejsze przyswojenie nowych treści, głębsze ich zrozumienie i pojęcie pewnych zależności na macie edukacyjnej.

Aktywności z elementami kodowania to przede wszystkim dobra zabawa. Taka idea będzie przyświecać kolejnym spotkaniom w kameralnym gronie. Rozpoczęliśmy od typowych narzędzi z zakresu kodowania: kratownic 3x3, kolorowych kubeczków i maty podłogowej firmy Edu Sense.

Oto krótka fotorelacja z popołudniowych zajęć edukacyjnych, które odbyły się dnia 28.01.2022 r.

Przykładowe zabawy ,,Biedronek”:

- układanie małego sudoku na kratownicach 3x3 z wykorzystaniem kolorowych kubeczków

- łączenie 4 kratownic w jedną płaszczyznę, wspólne układanie średniego sudoku 6x6

- zapoznanie z wyglądem maty edukacyjnej Edu Sense: liczenie pól maty, wskazanie czerwonej linii pionowej i poziomej, przeliczanie ćwiartek maty powstałych po przecięciu się tych linii, określanie liczby kratek w jednej ćwiartce, wskazywanie pionów literowych i poziomów cyfrowych oznaczonych na macie

- układanie kształtu żaglówki z kolorowych kubeczków wg konkretnych współrzędnych np. B4, D8

Spotkanie z przedszkolakami z gr. III to wynik realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Zakodowany świat małej Żabki”. Kolejne zabawy z elementami kodowania i programowania offline już  w lutym.

Opr. Ewa Wróblewska

autor projektu

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5