Akcja społeczna MEN "Szkoła pamięta"

W piątek, 29 października 2021 r. w ramach akcji społecznej MEN ,,Szkoła pamięta…” wspominaliśmy patronkę naszego przedszkola Panią prof. Simonę Kossak oraz Pana Lecha Wilczka – twórcę pięknych zdjęć Puszczy Białowieskiej i długoletniego przyjaciela Pani Simony. Biedronki obejrzały krótki film o ich życiu, pracy, pasjach. Wspólnie przejrzeliśmy książkę z przepięknymi zdjęciami naszej patronki na łonie natury oraz wysłuchaliśmy gawędę.

Tego dnia również odwiedził nas Marszałek Józef Piłsudski,    a konkretnie jego sobowtór – Pan Czesław Jakubowicz. Spotkanie,          w którym wzięły udział dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zostało przygotowane i poprowadzone we współpracy z Panem Robertem - tatą Juliana z grupy "Pszczółki". Zacni goście opowiedzieli dzieciom o historii walk i trudach, jakie napotkali żołnierze polscy w walce o niepodległą Ojczyznę.