Wyprawa na Biegun

W minionym tygodniu Pszczółki zapoznawały się z położeniem biegunów północnego i południowego. Poznawały środowisko życia Inuitów zamieszkujących Arktykę (zwanych kiedyś Eskimosami), ich wygląd, sposób ubierania się, przemieszczania, budowania igloo. Dzieci w trakcie spotkania poznały również innych mieszkańców tych przepięknych, zimnych krain. Była mowa m.in. o niedźwiedziach polarnych, fokach, pingwinach, morsach, maskonurach, sowie śnieżnej, zającu bielaku i wilku polarnym. Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest ocieplenie klimatu i dlaczego jest ono takie groźne dla mieszkańców bieguna. Zapoznawały się z terminem polarnik „kompletując” ekwipunek na biegun. Stworzyły również mały skrawek tych mroźnych krain „budując” igloo z Inuitą oraz pingwina.

We wtorek (09.02.) świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy poznając ciekawostki z nią związane. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z krótką historią pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. „Stworzyliśmy” własną pizzę z dostępnych materiałów plastycznych, która wyglądała bardzo smakowicie 😉 Na koniec każda Pszczółka otrzymała przepis na sos i ciasto na pizzę, które będą mogły zrobić w domu wraz z rodzicami😊