Wielkie talenty, ciekawe zawody

W minionym tygodniu Pszczółki uczestniczyły w zajęciach pt. „Wielkie talenty, ciekawe zawody”. Zastanawialiśmy się nad tym:

Niektóre dzieci odkryły swoje talenty, inne poznały nowe. Stwierdziliśmy, że każdy z nas ma wiele talentów, trzeba je tylko w sobie odkryć i umiejętnie wykorzystywać. Na koniec zajęć każda Pszczółka zrobiła pracę plastyczną, na której zaprezentowała swoje talenty. W kolejnych dniach rozmawialiśmy na temat różnych zawodów. Na wtorek, niektóre dzieci, przyniosły rzeczy, narysowały/wydrukowały przedmioty czy obrazki związane z zawodem, jaki wykonują jego rodzice. Wspólnie zgadywaliśmy, czym zajmuje się mama i tata danego dziecka (czasami nie było to łatwe zadanie).  Przedszkolaki zastanawiały się też, kim każdy z nich chciałby zostać w przyszłości? Powstały wspaniałe prace na ten temat, które można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Kilkulatki poznały również ciężką i odpowiedzialną prace służb mundurowych. Dowiedziały się jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak odpowiednio reagować w trudnych sytuacjach, poznały numer alarmowy oraz zaznajomiły się z sytuacjami, w których powinny z niego korzystać. Pszczółki odgadywały zagadki czytane przez nauczyciela- mówiły, kim jest dana osoba („jaki zawód wykonuje?”) oraz na czym polega jej praca („co robi?”). Celem przeprowadzonych zajęć było odkrycie dziecięcych talentów, wzbudzenie w dzieciach wiary we własne możliwości oraz wyrobienie w kilkulatkach szacunku dla pracy ludzkiej.