Mikołajki w Przedszkolu

W dniu 4 grudnia 2015 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" obchodzono uroczyście imieniny Mikołaja. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrały się na czerwono w ulubionym kolorze  Mikołaja, aby  zaznaczyć ,że ten dzień jest wyjątkowo świąteczny. Uroczystość " Mikołajkową poprowadziły Pani Urszula i Pani Ewelina z grupy II, rozpoczynając teatrem pantomimy w  wykonaniu dzieci  z grupy " Żabek". Przygotowane konkursy, tańce wprowadzały w nastrój świąteczny i oczekiwanie na spotkanie z Mikołajem, który przybył do nas z dalekiej Północy z workiem prezentów dla wszystkich przedszkolaków w grupach. Spotkanie z Mikołajem było wielkim przeżyciem a rozmowa i wspólny taniec uwieńczeniem marzeń dziecięcych. Mikołaj pozostawił w salach również słodkie niespodzianki dla wszystkich grzecznych dzieci. Na koniec uroczystości wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego " Mikołaj".

Ale to nie koniec niespodzianek. Przed południem otworzyliśmy uroczyście czas świąteczny w przedszkolu w obecności rodziców wychowanków , którzy przygotowali przedstawienie kukiełkowe " Szopka" w reżyserii Pana Mariana Ołdziejewskiego z Teatru " Co Nieco". Wspólne śpiewanie kolęd i przedstawienie o narodzinach Jezusa, był dla dzieci wspaniałym przeżyciem i prezentem od dorosłych. Rodzice wychowanków uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Pana Mariana Ołdziejewskiego, którego uwieńczeniem było iście profesjonalne przedstawienie kukiełkowe. Dzieci i Panie nagrodziły aktorów gromkimi brawami i podziękowaniami. W przedszkolu zrobiło   się ciepło, świątecznie  za sprawą rodziców. Dziękujemy serdecznie Panu Marianowi Ołdziejewskiemu z Teatru " Co Nieco" za współpracę w tym zakresie i profesjonalne przygotowanie rodziców do przedstawienia.Rodzicom wychowanków dziękujemy za poświęcony czas na warsztaty, które odbywały się wieczorami w przedszkolu, ale przede wszystkim za wielkie serce i zaangażowanie w życie przedszkola. To dzięki Wam kochani dzieci miały wspaniały , niezapomniany dzień w przedszkolu. I choć za oknem szaruga, to w sercach mamy iskierkę bożonarodzeniową.

 Przedstawienie Kukiełkowe

„Szopka Bożonarodzeniowa”

Reżyseria:

 Marian Ołdziejewski- Teatr „ Co Nieco”

Obsada:

Anioł- Emilia Pogorzelska

Pasterz Szymon, Król Baltazar- Sylwia Mucharska

Pasterz Bartek, Król Melchior- Małgorzata Fiłonowicz

Król Kacper, Narrator- Agnieszka Kiryluk

Śmierć - Dorota Daciuk

Diabeł, Rabin- Ewa Kowalko

           Feldmarszałek -Marcin Warwiński

               Herod- Marian Ołdziejewski

  

 

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15