11 listopada- PAMIĘTAMY

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

10 listopada w naszym „Rumiankowym Przedszkolu” świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.

Tego dnia odświętnie ubrane przedszkolaki uczestniczyły w pouczającej lekcji historii i patriotyzmu przygotowanej przez Pana Roberta Peciaka (tatę Wojtka z gr. Motylków). Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program przygotowany przez nauczyciela historii- zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych, które traktujemy z szacunkiem i godnością. Zobaczyły mundur strzelców podhalańskich, w który był ubrany Pan Robert oraz poznały akcesoria niezbędne do jazdy konnej podczas wojny. Niektórzy mieli również okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie w hełmie lub rogatywce trzymając w ręku strzelbę lub szablę. To była wspaniała lekcja patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli za co bardzo dziękujemy Panu Robertowi.

Następnie dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się o godzinie 11:11,w holu, aby uroczyście odśpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do akcji "Szkoła do hymnu". Każdy pamiętał o odpowiedniej postawie. To była piękna i wzruszająca chwila.

Było dostojnie, wytwornie, spokojnie… Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!