Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie

Dnia 13 grudnia 2019 r. grupa V ,,Sowy" uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. ,,Gwiazdka w skansenie", organizowanych przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Najstarsze przedszkolaki miały okazję dowiedziec się, jak kiedyś na wsi przygotowywano się do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały wystawę szopek, gwiazd i kukiełek bożonarodzeniowych. Twórca ludowy opowiedział nam, w jaki sposób konstruuje gwiazdy kolędnicze. Zaprezentowano tradycyjny wypiek opłatków i świąteczny wystrój chaty wiejskiej, w tym potrawy wigilijne. W rezultacie warsztatów manualnych, każde dziecko wykonało ozdobę świąteczną na choinkę i pacynkę (aniołka/diabła).

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7