Nasza Patronka

Simona Kossak
 

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

 W dniach 4-7 czerwca 2018 roku w ramach akcji Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Firmy Białystok Online Pana Marcina Warwińskiego. W dniu 6 czerwca 2018 roku w grupie II- Żabki Pan Marcin czytał wybraną przez siebie książkę dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem bajki, którą przeczytał nasz wspaniały gość- tata Jakuba. Bardzo Dziękujemy Panu Marcinowi Warwińskiemu  za zgłoszenie naszej placówki do tej pięknej akcji propagującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

W naszej placówce rodzice czytają dzieciom przez cały rok szkolny i odbywa sie to cyklicznie od kilku lat we wszystkich grupach przedszkolnych. Na terenie przedszkola działa również biblioteczka przedszkolna, utworzona w tym roku szkolnym przez nauczycieli ze zbiórek książeczek dla dzieci przeprowadzanych wśród rodziców.

Podczas akcji przeprowadzaliśmy też akcje zbierania książeczek dla dzieci do biblioteki parafialnej pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu na Ukrainie, we współpracy z ks. Jarosławem Olszewskim. Dzieci polskiego pochodzenia spotykają się tam, by zapoznać się z kulturą Ojczystą , kultywować język polski i tradycje rodzinne.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom- Rodzicom wychowanków za krzewienie kultury literackiej w przedszkolu i poza placówką za granicą Polski.

 

 

 

 


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia
Przedszkole Samorządowe nr 77 "Rumiankowe Przedszkole" im.Simony Kossak w Białymstoku
ul. Rumiankowa 15, 15-665 Białystok   
tel: 85 661-38-55 ,   e-mail: ps77@um.bialystok.pl