PRZEDSZKOLIADA TOUR 2017

W poniedziałek i wtorek w hali sportwej Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się cztery tury imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Każdego dnia w imprezach uczestniczyło kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli biorących udział w systemie Przedszkoliada.pl, a event okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. Tradycyjnie, zanim Aktywne Przedszkolaki przeszły na stacje, wzięły udział w rozgrzewce.Najczęstszym gościem w hali Uniwersytetu w Białymstoku był uśmiech na twarzach dzieci. Radość wywołało ponowne spotkanie z dobrym znajomym, Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl nie był w Białymstoku osamotniony. Pomagała mu przyjaciółka - "Pszczoła", czyli maskotka Jagiellonii Białystok. Każdego dnia w obu turach licznie uczestniczyli zawodnicy z lokalnych klubów sportowych będących partnerami eventów. Dzieciom z wielkim zaangażowaniem pomagały siatkarki BAS Białystok. Aktywne Przedszkolaki podczas doskonalenia podstaw siatkówki mogły liczyć na wsparcie Fatimy Piasty, Agnieszki Czeropskiej, Anety Szczygielskiej, Katarzyny Dziewiątkowskiej, Marty Kutikow, Pauliny Żukowskiej, Natalii Gronostajskiej, Moniki Jabłuszewskiej, Julii Iber, Zulity Borkowskiej oraz Dominiki Tymosiewicz.Aktywnych Przedszkolaków wspierali również futsalistki i futsaliści Heliosa Białystok (Stefania Sylwester, Natalia Tarasiuk, Ola Lemieszek, Monika Czudzinowicz, Małgorzata Jezierska i Jakub Budźko) oraz futboliści amerykańscy Lowlanders Białystok (Bartłomiej Trubaj, Eryk Mąkowski, Mike Kagafas, Tomasz Urbanowicz, Mateusz Sikorski i Krzysztof Czaplejewicz).Drugiego dnia w hali Uniwersytetu w Białymstoku pojawiła się dodatkowa, ósma stacja - hokejowa. Aktywne Przedszkolaki bawiły się niej pod okiem hokeistów Husarii BiałystokPodczas imprezy dzieci jak zawsze na chwilę odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”, rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną. Impreza w Białymstoku okazała się sukcesem. Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl wraz ze swoją drużyną z pewnością wrócą tu w przyszłym roku.

Dziękujemy serdecznie Panu Tomaszowi Koniczek za zorganizowanie i umożliwienie wychowankom przedszkola udziału w fantastycznej sportowej imprezie.

Gratulujemy wychowankom przedszkola sukcesów sportowych.